Закарпаття підтримує партнерські стосунки з чеською Височиною

Офіційно співпраця краю Височина і Закарпатської області розпочалась у 2008 році. Задля підтримки партнерських стосунків був створений українсько-чеський благодійний фонд “Віза”. З того часу втілено десятки спільних проектів. Олександр Ледида пообіцяв: криза на заваді розвитку партнерських стосунків не стане. У найближчих планах – спільне будівництво дитячого садка в селі Стужиця, що на Великоберезнянщині. Упродовж 2010 року обидві сторони виділять по 300 тисяч гривень на зведення закладу.


Серед іншого, Олександр Ледида ознайомив колегу з зовнішньополітичними пріоритетами держави:


– Зустріч з Президентом Америки, декілька зустрічей з Главою Російської Федерації, виступ у Європейському Парламенті – усе свідчить про те, що нарешті Україну у світі сприймають серйозно. Розвиток нашої держави сьогодні орієнтований на євроінтеграцію.


Зденек Кадлец, з свого боку, висловив переконання, що Україна стане рівноправним членом ЄС вже у найближчому майбутньому:


– Сподіваюсь, що партнерські стосунки наших країв скоро будуть підкріплені і європейським партнерством держав. Європейська спільнота оцінює кроки України у 2010 році позитивно. А це свідчить про те, що діалог України з державами-членами ЄС розвивається в правильному напрямку.


Також під час зустрічі сторони торкнулися питань залучення Закарпаття до міжнародних проектів ЄС, туристично-рекреаційної співпраці та створення нових проектів, направлених на зміцнення партнерських стосунків та покращення соціально-економічної співпраці Закарпаття з краєм Височина.


clipnews