Весела компанія за зауваження зарізала 25-річного міліціонера (ФОТО)

З району повернулися уже після обіду, а ще оформлення всіх необхідних документів – тож службові справи змусили хлопця затриматись у міськвідділі.

Лише надвечір разом з друзями пішов грати у футбол, а уже згодом, близько 22.00, Сергій повертався додому. Він був дільничним інспектором у цьому ж районі міста. За словами місцевих жителів, суворий, але справедливий. Уже три роки працював і, як стверджують колеги, завдяки його наполегливості, принциповості та відповідальності у нього на дільниці був порядок. Його знали люди і він знав їх – а це дуже важливий аспект у роботі.

Тож коли вечором почув галас поблизу магазину, поруч з ним розташований літній майданчик зі столиками для бажаючих відпочити, пройти повз Сергій не міг. Це не в його характері – залишатись байдужим, коли поряд безлад.

Група чоловіків, доволі сильно підігрітих алкоголем, уже була знайома дільничному. Вони працювали на будівництві одного з підприємств міста і неподалік винаймали квартиру. Лише тиждень тому він заходив до них – сусіди скаржились на занадто гучну музику та шум уночі.

Цього разу чоловіки, найстаршому з них 40, а наймолодшому 20 років, вели себе досить агресивно і на зауваження дільничного не лише не відреагували, а навпаки сприйняли войовниче. Словесний діалог переріс у бійку.

Всі деталі та обставини наразі з’ясовує розслідування кримінальної справи. Однак цей день став для Сергія останнім. Сім ножових ран констатували лікарі, три з них проникаючі у життєвоважливі органи, у тому числі серце. Такі поранення не залишили 25-річному високому спортивному хлопцеві, єдиному синові у батьків, шансів на життя.

Як розповів заступник начальника з кадрового забезпечення Коростенського МВ Сергій Філоненко, того ж вечора було затримано семеро осіб, причетних до вбивства. Всі вони жителі Харківської області, приїздили сюди на роботу по вахтовому методу, двоє з них – раніше уже судимі. Відносно 22-річного молодика, який, за попередніми даними, наніс ножові поранення, порушено кримінальну справу за ч.1 ст. 115 (Умисне вбивство) Кримінального кодексу України, якою передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк від семи до п’ятнадцяти років.

Прикро, що сьогодні все частіше звучать докори про те, що колишнішніх «Аніськіних» немає, а складність і ризикованість міліцейської служби багатьма сприймається із скептицизмом. Проте, коли з’являється принциповий і відповідальний дільничний, його пірнають ножем. Можливо, суспільство й саме не готове жити за гуманними та законними принципами?

Алла Ващенко, ВЗГ УМВС України в Житомирській області, Житомир.info

clipnews