В Ужгороді з’явилося мистецьке "Кубло"

Пора подивитися правді в очі. Ужгород, колись важливий осередок, у якому постійно відбувалися цікаві й нестандартні події^ європейське місто, знане особливою творчою атмосферою, зараз опинився на маргінесі цивілізаційного розвитку. Культурних подій тут мало, а несміливі прояви сучасного мистецтва в такому глибокому андеграунді, що більшість нормальних людей про таке й не чули.

“Пора щось міняти!” — вирішила група не дуже молодих митців і започаткувала особливу інституцію — сучасну, мультикультурну, цікаву й корисну для всіх мешканців міста. Знайомтеся — культурний центр “Кубло”: місце для розвитку всіх видів сучасного мистецтва у всіх його проявах — від інсталяцій та арт-відео до циклів лекцій і майстер-класів. Його мета — нанести наше місто на культурну карту України та Європи, впустити свіже повітря в мистецьке життя, активізувати і згуртувати всіх зацікавлених.

Цілком логічно, що розпочати свою діяльність “Кубло” вирішило з циклу лекцій про мистецтво. Першою з них буде “Мистецтво огидного: про сучасне мистецтво і мистецтво загалом”. Провести цю провокативну медіа-лекцію та дискусію запрошений Богдан Шумилович — відомий у Львові та Східній Європі куратор, науковець, історик мистецтва й цікава особистість.

Богдан Шумилович: “Чи мистецтво повинне бути прекрасним? А можливо, це не лише та краса, яку можуть оцінити люди зі смаком? Чи прекрасними є твори з виразним моральним змістом чи також твори, що є неприємними, з виразно негативним духовним змістом?

Багато творів сучасного мистецтва, окрім іронії чи сарказму, використовують жахливі сцени, образи смерті чи частини тіла. Історія мистецтва показує, що мистецтво огидного має глибоке європейське коріння і пов’язане не лише з модернізмом чи постмодерною естетикою. Про це та про інші неприємності ми говоритимемо на нашій зустрічі”.

Підозрюємо, що для Ужгорода, звиклого до традицій та моралізаторства, ці думки можуть видатися крамольними і навіть скандальними. Але це і цікаво. Адже мета сучасного мистецтва — змусити людину думати, відчувати сповна не тільки позитивне, а й різко негативне, відкривати для себе щось нове і незнане. Одним словом — пробуджувати. Тому запрошуємо всіх, кого хоч трошки цікавлять культура та мистецтво, на лекцію! Приходьте — посперечаємося :)”.

Довідка

Богдан Шумилович. Магістр нової та новітньої історії Центрально-Європейського університету (Будапешт), історик мистецтв Львівської академії мистецтв. Навчався на факультеті проектного менеджменту Університету імені Джорджа Вашінгтона (США). Вивчав та викладав культурологію та візуальні студії у Львівському Національному університеті ім. І. Франка, читає лекції в Україні та за кордоном. У 2008 році заснував проект “МедіаДепо”, який пропагує медіа-мистецтво в Україні.

РІО

admin