В Ужгороді відбувся вечір пам’яті з нагоди 80-річчя від дня народження Омеляна Довганича

І хоча вже більше півроку як він відійшов у вічність, незрима присутність Омеляна Дмитровича відчувалася у думках та промовах його побратимів.


Ведуча вечору відома журналістка Ірина Гармасій надала слово однодумцям О. Довганича доценту УжНУ, к.і.н. Миколі Олашину, директору ЗОУНБ Людмилі Григаш, досліднику репресій в Україні Олексію Корсуну, видавцю Івану Ребрику, редактору Дмитру Федаці, сину репресованого Андрію Сятині, які поділилися спогадами про плідну співпрацю з одним з найбільш шанованих істориків Закарпаття. Про активну громадську роботу Омеляна Дмитровича на просвітянській ниві розповів к.і.н. Павло Федака.


Все це дійство органічно переплелося з демонстрацією фільмів авторства Ірини Гармасій „Вічний вогонь любові” та „Втікачі у безсмертя”, консультантом яких був Омелян Довганич. У цих кінострічках увіковічено трагічну сторінку в історії закарпатського народу – нелегальний перехід закарпатців у Радянський Союз в 1939 – 1941 рр.


Приємно, що до ювілейної дати колектив Закарпатської обласної наукової бібліотеки видав бібліографічний покажчик праць О. Довганича “Колекція видань Омеляна Довганича у фондах ЗОУНБ”.

clipnews