В Ужгороді без довідки про щеплення у дитячі заклади не братимуть

До основного стандартного пакету вакцин додано щеплення від гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи.

Та, на жаль, деякі люди вважають, що щеплення від хвороб являють собою більшу небезпеку, ніж самі захворювання. Ці хибні уявлення призвели до зниження рівня імунізації та відродження деяких інфекційних захворювань. В Ужгороді також спостерігається напружена ситуація зі збільшенням кількості відмов батьків від проведення профілактичних щеплень дітям. Медики твердять, що така тенденція вже в недалекому майбутньому може спричинити спалахи керованих інфекцій, адже формування потужного прошарку імунологічно незахищеного населення (особливо дитячого) неминуче призведе до серйозних епідемічних ускладнень (як це сталося в 90-х роках, коли спалах захворювання на дифтерію як в Україні, так і в місті призвів до летальних випадків серед дитячого населення).


Встановлено, що основна кількість відмов виникає під впливом інформації з газет, Інтернету, телевізійних програм та після спілкування батьків з лікарями, які є членами товариства гомеопатів^ є й значна кількість відмов за релігійними переконаннями. Тож у зв’язку з ситуацією, яка склалася в місті, відділ охорони здоров’я цього тижня зініціював проведення позачергового засідання надзвичайної протиепідемічної комісії, в якій узяли участь представники управління освіти, міськСЕС та міської дитячої клінічної лікарні. На засіданні НПК вирішували питання щодо прийому дітей, у котрих відсутні щеплення, до освітянських закладів міста.


Отже, рішенням НПК визначено не приймати в дитячі заклади дітей, поки батьки не представлять довідку відповідного взірця, в якій буде вказано про проведення профілактичних щеплень. Таке рішення є абсолютно законним, адже, відповідно до ст.15 Закону України „Про захист населення від інфекційних хвороб”, прийом дітей до виховних навчальних, оздоровчих та інших дитячих закладів проводиться за наявності відповідної довідки закладу охорони здоров’я, в якому дитина перебуває під медичним наглядом. Довідка ж надається на підставі даних медичного огляду дитини та лише за умов, що їй проведено профілактичні щеплення згідно з календарем щеплень, вона не перебувала в контакті з хворим на інфекційні хвороби або бактеріоносіями.


Надзвичайна протиепідемічна комісія звертає увагу батьків, котрі відмовляються від вакцинування своїх дітей, що вони беруть відповідальність за майбутнє здоров’я дитини та наслідки, які можуть нести смертельно небезпечні інфекції, на себе. І саме вони будуть винні у тому, що дитина не зможе відвідувати навчальні колективи міста.


Газета “Ужгород”

clipnews