В рамках Карпатського Єврорегіону може з’явитися зона “малого Шенгену”

Це дасть можливість створити спільну зону місцевого прикордонного руху – «малого Шенгену» – в рамках Карпатського Єврорегіону (Україна, Угорщина, Словаччина, Польща, Румунія), в межах якого буде діяти один дозвільний документ, виданий в одній із зазначених країн.

Учасники форуму розглянули доповідь співробітників Закарпатської філії Інституту стратегічних досліджень при Президенті України про розбіжності отримання віз до країн ЄС. Отже, максимальна кількість громадян ЄС, які перетнули кордон України, була зафіксована в 2008 році. А найбільша кількість громадян ЄС, що перебували у службових та бізнесових а поїздках, не враховуючи туристів, спостерігалася у 2007 році. Після цього відбувся різкий спад.

Аналогічна динаміка поїздок і в зворотному напрямку, але кількість подорожей з українського боку була обмежена через відому перешкоду – надзвичайно ускладнений шлях отримання шенгенських віз.

Рівень відмов у видачі шенгенських віз в Ужгороді досить високий – 12%, більшість з яких було зроблено з невідомих причин. До 5 квітня 2010 року – введення Візового кодексу ЄС – посольства країн шенгенської зони мали право не пояснювати причину відмов.
Представники УСПП наголосили, що президент союзу Анатолій Кінах неодноразово звертався до влади, виступав у Верховній раді України щодо необхідності спрощення отримання віз для українських громадян, в тому числі представників бізнесу, неприпустимості образ і принижень, з якими вони часто спікаються в посольствах країн ЄС.

Ужгородський форум звернувся до керівників угорських підприємницьких організацій, Генерального консулу Угорщини в Ужгороді Вілмоша Сіклаварі з проханням додати зусиль для спрощення процедур надання віз своїм українським партнерам. До речи, 80-90% угорських віз українцям видаються ужгородським консульством.

Сторони наголосили на необхідності поглиблення співпраці в тих сферах, що першими виходять з кризи і не потребують великих капітальних вкладень – розвитку прикордонної транспортної, туристичної інфраструктури, галузі рекреації, відпочинку, лікування. Угорська і українська сторона презентували нові туристичні, рекреаційні програми у Закарпатті по обидві сторони кордону – термальні курорти прикордонних територій, нові сучасні корпуси відомого санаторію «Квітка Полонини» з джерелами мінеральної води.rionews

clipnews