«В одвічнім колі дванадцяти» Казіміра Гурницького (ФОТО)


Останні збірки К. Гурницького — «На стикові тисячоріч» та «Третє цвітіння» знайшли свого читача. Цього разу пан Гурницький запропонував поціновувачам крайової літератури нову й досить незвичну за формою і змістом збірку в якій ви знайдете — «Лірику у проекціях зодіаку, гендерні мотиви, хоку».

«В одвічнім колі дванадцяти»: У своїм нескінченнім русі незнищенної матерії Космос творить Вселенну, земним виразом якої є життя – видиме коло нашої присотності і невидиме – вічного спасіння… І вічні і всюдисущі Дванадцять у нім. Теза ця, водночас і поетичний образ, у взаємодії з магією Числа становлять архітектоніку нової книжки Казіміра Гурницького.До четвертого розділу збірки увійшли двомовні вірші українською та рідною мовою поета, польською (автор за національністю є поляком) – здебільшого як інтерпретація теми.Передмову написав професор історії УжНУ, письменник Сергій Федака, післямову — молода журналістка Ірина Надворна, яка також здивувала закарпатських любителів літератури своє збіркою віршів.


Книжка видана у видавництві «Мистецька лінія».
На збірці «В одвічнім колі дванадцяти» Казімір Гурницький зупинятися не збирається і вже готуєте нове видання. Вже готовий рукопис роману польською мовою, майже закінчена нова віршована збірка «На пелюстках сакури».Данило БАНИК для Закарпатські новини clipnews.info

clipnews