Ужгородські школярі представляли Україну на Тижні Європи в Німеччині

Школа проводилась за ініціативи органів місцевого самоуправління федеральної землі Саарланд (Німеччина), Жешевського воєводства (Республіка Польща), в рамках партнерства Екологічної школи “Spohn Haus” (Німеччина), Міжнародної Асоціації “МАІРР” та Ужгородської гімназії (Закарпатська область, Україна).

У програмі “Тиждень Європи в Німеччині” взяли участь учні гімназії м.Ужгород:

• Булина Василь,
• Гецко Ірина,
• Куничка Василь,
• Носа Аліна,
• Роман Сергій,
• Стеців Мирослава,
• Трикур Владислав,
• Феєр Олександр
• Юзефів Анастасія
• Вчитель німецької мови: Бисага Галина Остапівна.

Українську делегацію очолила заступник директора Ужгородської гімназії Світлана Дутко.

Під час проведення Тижня Європи в Німеччині відбулася зустріч з консулом України у Німеччині, в місті Франкфурт-на-Майні, Новосьоловим Олександром Борисовичем та його дружиною. З українського боку у зустрічі взяли участь: заступник директора Ужгородської гімназії Світлана Дутко та вчитель німецької мови Ужгородської гімназії Галина Бисага.

Поїздка є результатом роботи школи українсько-польської співпраці, що була створена в рамках проекту “Впровадження інноваційних підходів до розвитку людських ресурсів в прикордонних регіонах”, підтриманий Європейським Союзом в рамках програми “Польща-Україна-Білорусія 2007-2013” та реалізований у 2007-2009 роках.

Метою поїздки є екологічне виховання учнів, можливість знайти нових друзів та презентація особливостей та традицій своєї країни. Проект направлений на зміцнення співпраці між молоддю європейських країн, виховання в них бережного ставлення до природи та захисту навколишнього середовища. Фахівці з Німеччини, експерти запропонували цікаву та насичену програму для міжнародної групи молоді, яка тривала з 1 по 9 травня 2010 року. Екологічний табір знаходиться у мальовничому містечку Герсхаймер. Керівником екологічної школи є Ганс Білінгер, який активно підтримує співпрацю між молодіжними організаціями, школами та освітніми закладами на місцевому та міжнародному рівні.

В рамках тижня Європи учні відвідали місто Саарбрюкен, проведена екскурсія до замку Саарланд. Програма перебування продовжувалася відвіданням міста Метц у Франції. Учні відвідали музей Роберта Шумана, там відбулося знайомство з біографією головного ідеолога створення Європейського Союзу. Під час екскурсії по місту учні відвідали найбільш величний Кафедральний Собор Saint-Etienne, висотою 89 метрів, перша частина якого побудована в 1215 році, побачили перлину європейської готики, якою є Страсбурзький кафедральний собор. Важливою подією для всіх учнів є візит до Ради Європи у м.Страсбург. Найбільше вразив учнів інтер’єр приміщення, в якому знаходиться Рада, де приймаються найважливіші рішення Європейського Союзу.

В рамках програми екологічної школи проведені тренінги на тему “Альтернативні засоби енергії”. Під час тренінгів дітей вчили як і де можна знайти альтернативні засоби енергії, розуміння важливості знаходження альтернативних засобів та причини невикористання цих нових методів. Крім того, відбулася екскурсія на завод, який функціонує завдяки сонячним батареям. Після екскурсії в учнів була можливість провести дослідження під час якого вони вивчали залежність потужності від сили струму і напруги. Для цього вони користувалися маленькими сонячними батареями, знаходили максимальну потужність тощо.

У перші дні перебування учні робили презентації своїх країн. Кожна команда презентувала щось оригінальне та цікаве. Учні з Польщі оформили свою презентацію у електронному вигляді та презентували свою країну на комп’ютері. Німецькі учні також скористалися комп’ютером. Учні Франції розповідали про свою державу різні історії. Білорусія була представлена за допомогою вистави в стилі старих національних казок та віршів. Українці представили український фольклор та танці, крім того, була здійснена презентація на комп’ютері. Кульмінаційною подією представлення національних та культурних особливостей різних молодіжних груп було проведення Євро-Буфету, де кожна група представила національні страви власного приготування. Під час проведення Євро-Буфету, вчителі разом з учнями приготували традиційні українські вареники та смачний український борщ.

У рамках програми перебування в Німеччині, учні відвідали біосферний заповідник, один з 15-ти, існуючих в Німеччині, та зоопарк. Молодь та дорослі отримали багато вражень, знань, а головне, друзів із різних к
раїн.

Це не перший проект при партнерстві Міжнародної Асоціації “МАІРР” з гімназією м.Ужгород та Екологічною школою “Spohn Haus”. Результатами попередніх ініціатив є створення українсько-польської школи співпраці на базі гімназії м.Ужгород, проведення міжнародного футбольного турніру за участю молодіжних команд з України, Білорусії, Польщі та Німеччини, що відбувся у серпні 2009 року.
Сподіваємось, що попереду наступні візити та поїздки, які сприятимуть вихованню нового покоління свідомої та толерантної молоді, для якої не має кордонів для здійснення мрій, створення нових стандартів життя та формування кращого майбутнього.

Світлана Дутко – заступник директора гімназії м.Ужгород

Аліна НОСА – керівник школи співпраці, учениця 8-а класу гімназії м.Ужгород

Яна Дуганчик – менеджер Міжнародної Асоціації Інституцій Регіонального Розвитку “МАІРР”

admin