Україна не переглядатиме лінію кордону з Румунією

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко заявив, що Україна не має наміру переглядати лінію кордону з Румунією.

“Відразу хочу підкреслити, що Київ не має наміру переглядати лінію проходження межі з Румунією, навіть якщо йдеться про нежилий острівець на Дунаї”, – сказав він, відповідаючи на питання щодо претензій Бухареста, що стосуються острова Майкан на Дунаї.

Міністр відзначив, що по цілому ряду питань, від транзиту вантажів по Дунаю до розробки вуглеводневих ресурсів на Чорноморському шельфі, Україна і Румунія є конкурентами. “Є, звичайно, і сфери, де ми тісно співробітничаємо і виходимо на рівень партнерства. І одна складова наших відносин зовсім не виключає іншу”, – додав він.

Як відомо, раніше ряд ЗМІ повідомили, що Румунія має намір пред’явити Україні територіальні претензії, які стосуються нежилого острова Майкан, розташованого на Дунаї.

По міжнародному праву, коли кордон між країнами йде по річці, вона проходить по фарватеру, якщо сторони не змогли домовитися інакше. Проте фарватер, що проходив між крупним румунським островом Бабін і українським островом Майкан, змінився. На цій підставі румунська сторона заявила про необхідність перенести кордон з
Україною, після чого Майкан став би румунським островом.

Після цього Міністерство закордонних справ України заявило, що Київ не має наміру міняти лінію межі з Румунією по річці Дунай. Пізніше віце-спікер Сенату Румунії Теодор Мелеськану заявив, що Бухарест не має територіальних суперечностей з Україною.

Корреспондент

admin