У воді опинилися 15 населених пунктів Закарпаття (ФОТО)

На більшості річок продовжувалися зниження рівнів води до – 1,5 м (р.Уж – Ужгород) до рівня корінних берегів. В нижніх течіях Боржави завершилося формування максимального рівня, ІІ ступінь протипаводкового захисту – вихід води на заплаву. На річках Стара та на Тисі і Латориці, в районі м.Чоп продовжувалося підвищення рівнів води з досягненням ІІ ступеню захисту – вихід води на заплави в міждамбовий простір

Паводкова ситуація контролюється службами Закарпатського облводгоспу, ведеться контроль за станом водних об’єктів, гідротехнічних споруд, обстановкою на підвідомчих потенційно небезпечних об’єктах і прилеглих до них територіях.

Працюють 19 насосних станцій Латорицької та Берегівської осушної системи, перекачано 2,34 млн. м3. Всього за паводок перекачано 51,5 млн.м. 9 насосних станцій будуть поступово включені до роботи при досягненні відповідного режиму рівнів.

Для попередження підтоплення сільгоспугідь – водосховища системи Чорний Мочар проводять акумуляцію паводкового стоку (водовипуски водосховищ закриті), об’єм акумуляції становить 18,5 млн.м3, рівні нижчі НПГ на 1,2-1,5 м.

У випадку досягнення критичних рівнів водосховищ, необхідно здійснити аварійні попуски для зниження навантаження на греблі, за якими проводиться постійне спостереження.

Виконується регулювання шлюзами поверхневої води в меліоративних каналах для підтримки відповідних безпечних рівнів води, магістральні канали осушних систем працюють на повний переріз.

На аварійних роботах по ліквідації наслідків підтоплень місцевим стоком та для забезпечення безаварійного пропуску зливового паводку підрозділами Закарпатського облводгоспу спільно з місцевим населенням проводились протипаводкові заходи, задіяні:

– 3 одиниці мобільного насосно-силового обладнання,

– 25 одиниць техніки , необхідний аварійний запас матеріалів та інвентарю

– безпосередньо організацією пропуску паводку задіяні 215 працівників водогосподарських організацій (ІТР, диспетчери, машиністи НС, механізатори, відомчі аварійні бригади) та 60 чоловік сільських та селищних аварійних бригад.

Паводкова ситуація контролюється.

Всі служби облводгоспу та підвідомчих управлінь експлуатації працюють відповідно до Положення про роботу в період паводків, для забезпечення безаварійного пропуску паводку і координації дій водогосподарських та будівельних організацій, місцевих рад та населення, проведення невідкладних заходів щодо запобігання виникненню надзвичайних ситуацій.

Введено ІІІ ступінь ППЗ (вихід води на заплаву заповнення міждамбового простору) на р.Латориця -м.Чоп 584(+100)см.

Надзвичайних та небезпечних ситуацій на водогосподарських об’єктах області не відбувалось.

В районі с.Зняцево відбувся перелив автодороги Київ-Чоп шаром 4-5 см довжиною 20-30 м (з боку потічка Полуй). Для локалізації переливу та відводу надлишкової води на місці працюють 3 аварійні бригади Мукачівського МУВГ, сільська аварійна бригада, шляховики (56чол), 7 одиниці техніки . Рух на дорозі не припинено, співробітниками ДАІ на вказаній ділянці обмежено швидкісний режим. На 14 год. перелив ліквідовано.

Переважна більшість підтоплень в області відбулась за рахунок інтенсивного місцевого стоку, а саме частково підтоплено 15 сільських населених пунктів (337 дворогосподарств, 55 колодязів) та сільгоспугідь загальною площею 1850 га. Комісійне обстеження по підтопленню дворогосподарств та сільгоспугідь, спеціалістами МНС, водного господарства та місцевих органів самоврядування, продовжується.

Для попередження подальшого підтоплення населених пунктів та територій місцевим стоком органам місцевої влади поставлена задача терміново організувати роботи по проведенню розчисток присадибних каналів, кюветів та сільських потічків та водотоків для відведення місцевого стоку у меліоративні канали.

Закарпатський облводгосп


clipnews