У Великому Березному відбувся обласний збір-змагання юних пожежників

Привітати учасників змагань прийшли начальник ГУ МНС в Закарпатській області Мирослав Щербей, головний спеціаліст управління освіти і науки обдержадміністрації Роман Чобаня, начальник відділу управління молоді та спорту облдержадміністрації Михайло Молнар, представники органів влади та місцевого самоврядування.


За умовами проведення заходу впродовж двох днів 18 команд-переможниць районних (міських) етапів зборів – змагань боролися за призові місця в трьох конкурсах: змагання на дистанціях, які включають у себе бойове розгортання та гасіння пожежі, рятувальні роботи у зоні техногенної аварії та пошуково-рятувальні роботи в умовах природного середовища. Наступним є проведення агітаційно-презентаційного конкурсу, де учасники представляють стенди, інформаційно-методичні розробки, плакати і т.ін. з питань безпеки життєдіяльності та конкурсу «Домашнє завдання», де за допомогою тематичних виступів, використовуючи різні жанри мистецтва учасники пропагують безпечний спосіб життя.


За словами начальника ГУ МНС України в Закарпатській області Мирослава Щербея, завдяки цим змаганням вдалося підвищити у підлітків рівень знань в галузі безпеки життєдіяльності, підготувати молодь до дій у надзвичайних ситуаціях, сформувати у підростаючого покоління прагнення до здорового та безпечного способу життя.


– У ході змагань діти продемонстрували, що на «відмінно» засвоїли знання з основ цивільної захисту, рятувальних та інших невідкладних робіт, здобули практичні навички щодо поведінки в надзвичайних ситуаціях, навчилися вправно користуватися спеціальним рятувальним та альпіністським спорядженням. В свою чергу рятувальники і надалі будуть робити усе можливе і неможливе аби проводити змагання на такому високому рівні. Діточкам ще хочеться побажати успішно закінчити навчальний рік, а випускникам вступити до ВНЗів, серед яких сподіваюся неодмінно будуть і профільні навчальні заклади нашого міністерства, – зазначив Мирослав Щербей.


За підсумками у всіх видах змагань перше загальнокомандне місце здобула команда ЗОШ №16 м. Мукачево, другими були учні Великоберезнянської гімназії, третє місце посіла команда юних рятувальників з м. Ужгород.
Тож представляти Закарпатську область на Всеукраїнському фестивалі дружин юних пожежників будуть представники Великоберезнянщини, а у Всеукраїнському громадському русі «Школа безпеки» – команда міста над Латорицею.


Під час нагородження жодна з команд-учасниць не залишилася без уваги організаторів збору-змагання. Окрім переможців, яким очільник закарпатських рятувальників Мирослав Щербей вручив телевізор, музичний центр та домашній кінотеатр, кожна команда-учасниця отримала грамоти та цінні подарунки.


Центр пропаганди ГУ МНС в Закарпатській області

clipnews