У Мукачеві відбувся перший на Закарпатті турнір із хортингу

Таке доповнення до офіційних правил змагань у вигляді нового розділу зумовлене необхідністю адаптування східних видів одноборств до жорстких повноконтактних правил змагань змішаного єдиноборства Хортинг. Це дає можливість у тренувальному процесі підготовки спортсменів хортингу зосередити увагу на ударній техніці відкритими руками і ногами, а також уникнути обов’язкового використання м’якого покриття для тренувань, що є важливим для охоплення бажаючих займатись та вивчати багату і різноманітну техніку хортингу в усіх містах і селах України. До даного Комітету входять відомі спеціалісти і фахівці з різних бойових мистецтв: Микола Погорєлов (м. Вишгород), Владислав Жир (м. Донецьк), Роман Корольов (м. Дніпропетровськ).


Віднедавна федерації хортингу створено і в Закарпатті, зокрема, в Ужгороді, Мукачеві і Берегові. Перший обласний турнір, присвячений 65-й річниці Перемоги у Великій Вітчизняній війні, було вирішено провести в Мукачівському спортивному манежі. На татамі вийшло 50 юних хортингістів – хлопчиків і дівчаток. З цією подією їх прийшли привітати архієпископ Мукачівсько-Ужгородський Феодор. У своєму пастирському слові він побажав юним спортсменам на прикладі славних козаків, захисників Батьківщини, героїв Великої Вітчизняної війни вчитись бути фізично витривалими, духовно багатими і благословив юних на спортивні і духовні подвиги. З теплим вітальним словом звернувся до присутніх міський голова Мукачева Золтан Ленд’єл, який відзначив, що Мукачево виховало чемпіонів світу і Європи, олімпійських чемпіонів і призерів і висловив впевненість, що представники нового виду спорту також примножуватимуть спортивну славу міста над Латорицею.


Владика Феодор вручив новим членам Федерації посвідчення, а вони в свою чергу влаштували показові виступи. А вже в самих змаганнях найвправнішими були Владислав і Олександра Кульментьєви, Мар’яна Скуба, і наймолодший учасник змагань Ростислав Жбура, якому було довірено разом з героєм афганської війни, почесним президентом клубу Василем Зеленим підняти прапор змагань. Добре виступили також мукачівці Юрій Габель, Володимир Гаврилюк, Ігор Шинкарюк, Вадим Полянський.


Президент мукачівського клубу хортингу Михайло Скуба відзначив, що східні єдиноборства дістали справжній розвиток у Мукачеві, коли обласну федерацію очолював Олексій Фозекош, який нині очолює Мукачівську міськрайонну Спілку підприємців. Саме він стояв у витоків створення в місті клубів з різних видів східних єдиноборств – карате, Шикотан-до, дзю-до, карате тощо.


“Мукачівська ратуша”

clipnews