Ситуація в Греції обвалила євро до річного мінімуму

Ситуація в Греції дестабілізує зону єдиної європейської валюти. Курс євро до американського долара 5 травня опустився нижче позначки 1,29 вперше з 22 квітня 2009 року.

Грецька криза зачепила і міжнародні фондові ринки: акції впали на фондових біржах Азії та Австралії, а напередодні таке ж падіння відбулося на біржах Європи та США.

Інвестори не впевнені в успіху плану оздоровлення грецької економіки, яка, нагадаємо, отримала фінансову допомогу від Євросоюзу та Міжнародного валютного фонду обсягом 110 мільярдів євро в обмін на зобов’язання значно урізати витрати бюджету. Це рішення вже викликало в Афінах і Салоніках масові заворушення, жертвами сутичко стали троє людей.

“Прогноз для євро залишається “ведмежим”. Ця валюта все ще переоцінена, і її вартість складно виправдати, враховуючи внутрішні проблеми єврозони”, – зазначила аналітик Royal Bank of Canada Ельза Лігнос.

У МВФ перспективи Європи також оцінили песимістично. На думку глави МВФ Домініка Стросс-Кана, єдиними країнами, які поки що залишаються стійкими до загального “захворювання”, є Німеччина і Франція. Проблеми Греції вже почали позначатися на Португалії.

Мільярдер Джордж Сорос вже кілька місяців передрікає колапс грецької економіки і падіння євро. За останнім прогнозом Єврокомісії, економіка Греції в цьому році скоротиться на 3%, а бюджетний дефіцит складе 10% ВВП.

Радіо Свобода

admin