США відмовилися від статусу єдиної наддержави світу

США відмовились від статусу єдиної супердержави. Це випливає з нової стратегії національної безпеки, яку президент Барак Обама передав у Конгрес.


У стратегії наголошується, що Штати готові погодитися з тим, що світ є багатополярним, а США не єдина супердержава в світі.


Про це заявила держсекретар США Гіларі Клінтон, виступаючи у вашингтонському Брукінгському інституті з промовою, присвяченій стратегії.


Нова стратегія наголошує на націленості США на співпрацю з іншими країнами, а в якості головних партнерів названі Росія, Китай та Індія. З цими державами Штати мають намір зміцнювати зв’язки та співпрацювати з ними, визнаючи їх вплив, зазначила держсекретар.


“Нещодавно я їздила в Азію, де провела низку продуктивних зустрічей з представниками Японії і Південної Кореї. Ці країни є нашими традиційними і надійними союзниками. Але ми маємо намір зміцнювати відносини і розширювати діалог з такими ключовими країнами, як Росія, Китай, Індія”, – сказала Клінтон.


Як приклад ефективної взаємодії з Росією держсекретар призвела переговори по Ірану. “У нас різна історія, різні підходи, але ми сказали: давайте будемо чесно обмінюватися поглядами та інформацією і вирішувати, як рухатися вперед”, – зазначила глава американського зовнішньополітичного відомства.


За її словами, країни будуть продовжувати вести конструктивний діалог, незважаючи на розбіжності. “Було багато недовіри, великий розрив у тому, як ми сприймаємо світ, наслідки ситуації у Грузії. Було багато всього. Але ми вважали, що повинні розвивати відносини, ведучи дуже відвертий діалог, хоча і не будемо погоджуватися за всіма пунктами”, – сказала Клінтон.


США, в цілому, орієнтуються, відповідно до нової стратегії, на співпрацю з іншими країнами, що відрізняє цей документ від тих, що були видані під час президентства Джорджа Буша-молодшого.


Держсекретар відзначила, що такий підхід буде критично сприйнятий всередині країни, проте адміністрація президента бачить в ньому найбільш ефективний підхід до забезпечення інтересів країни.


“Ми не можемо допустити, щоб США були відсутні будь-де в цьому великому світі. Але ми готові працювати з усіма країнами і використовувати принцип багатостороннього підходу (до вирішення міжнародних проблем), і ми хочемо змінити свій підхід у бік багатополярного світу і мультипартнерських відносин” , – сказала держсекретар.


Як повідомлялося, у США 27 травня оприлюднили нову стратегію національної безпеки, розроблену адміністрацією президента Барака Обами. Згідно з документом, головною загрозою безпеці Сполучених Штатів є тероризм, а основним ворогом – радикальна ісламістська мережа “Аль-Каїда” й угрупування, що приєдналися до неї.


Пропозиції адміністрації глави держави про основні принципи забезпечення безпеки країни повинні розглянути конгресмени.РИА Новости

clipnews