Словацькі високопосадовці відвідали Ужгородський національний університет

Гості зустрілися з ректором, професором Миколою Вегешом, деканом факультету міжнародних відносин, доцентом Михайлом Палінчаком, іншими працівниками університету. Пан Горват прочитав студентам лекцію “Закордонна політика Словаччини в Європі та сусідство з Україною. Братислава в геополітичному просторі між Брюсселем та Києвом”.


Спочатку гості зі Словаччини завітали до ректора Миколи Вегеша, який тепло зустрів поважну делегацію. На факультеті міжнародних відносин словаків теж очікував теплий прийом. У розмові з деканом Михайлом Палінчаком, іншими представниками факультету, університету, Юрій Горват повідав про зацікавленість своєї країни у стосунках з Україною, зокрема, з Карпатським регіоном. Протягом двох днів перебування в нашій області пан Горват відвідає кілька районних центрів, культурні осередки словацьких меншин, зустрінеться з губернатором. Три тижні тому голова комітету відвідав Київ, де мав кілька офіційних зустрічей. Зі слів пана Горвата, мова йшла про словацько-українські відносини, зокрема, про спрощення візового режиму між двома країнами. Михайло Палінчак подякував Генеральному консульству за підтримку в окремих робочих питаннях.


На лекції голова комітету теж наголошував про початок нових стосунків з Україною, розповів, що словаки зацікавлені у тому, щоб. Україна мала тісніші взаємини з Євросоюзом, і вона готова посприяти їй у цьому. З його слів, словаки були зайняті вирішенням важких “домашніх завдань” від Євросоюзу, і не мали часу глянути навколо, тобто, у бік України, хоча з іншими чотирма сусідами Словаччина має тісні, усталені стосунки.


У кінці лекції пан Горват дав вичерпні та цікаві відповіді на запитання аудиторії.

clipnews