Шкільна молодь Закарпаття змагалася у пропаганді здорового способу життя

Завдання заходу полягало в активізації молодіжного руху за здоровий спосіб життя, набутті та засвоєнні шкільною молоддю нових знань про здоровий спосіб життя, підвищенні рівня інформованості молоді з питань профілактики тютюнопаління, алкоголізму, наркоманії, захворювання на ВІЛ (СНІДу) та інфекцій що передаються статевим шляхом, популяризації технологій навчання за методом „рівний – рівному” щодо формування здорового способу життя.

Учасниками обласного фестивалю-конкурсу, стали тринадцять команд – переможниць міських та районних фестивалів – конкурсів „Молодь обирає здоров’я”: «Агітбригада за здоровий спосіб життя» (гімназія м. Перечин)^ збірна команда Хустського районного центру позашкільної роботи (Хустський район)^ команда Берегівського районного центру позашкільної роботи (с. Яноші, Берегівського району)^ «Пульс» (гімназія смт. Великий Березний)^ «Здорова нація» (ЗОШ №2, м. Виноградів)^ «Мелодія здоров’я» (ЗОШ №3, м. Ужгород)^ «Імпульс» (ЗОШ, смт. Солотвино, Тячівського району)^ команда з м. Іршава (Іршавський район)^ «Гарт» (м. Хуст)^ «Панорама» (ЗОШ, м. Мукачево)^ «Бемс» (команда Ужгородського районного центру позашкільної творчості)^ «Янголята» (гімназія м. Свалява) та команда Мукачівського району.

Щоб цікаво та жваво представити та розкрити тему „Здоровий спосіб життя”, шкільна молодь готувалась ґрунтовно: попередньо дізнались про негативні прояви суспільства, заглянули в майбутнє і уявили трагічні наслідки неосмисленого життя. Підготовленість та обізнаність учасників команд додала роботи членам журі, адже важко було визначити найкращих і до останнього конкурсу неможливо було передбачити переможця. Вражав командний дух, дотепність постановок, вокальний, художній та хореографічний рівні виконання учасниками змагань. А ще – щирість і безпосередність учасників.

Оцінювали гру учасників фестивалю-конкурсу старший викладач кафедри педагогіки, психології та теорії управління освітою Ярослав Сивохоп, завідуюча відділом організаційно-масової роботи Тячівського районного центру дитячої та юнацької творчості Беата Молнар, заступник директора з виховної роботи ЗОШ №5 м. Ужгород Марія Симкович, начальник відділу організації профорієнтації обласного центру зайнятості Лариса Маргитич, директор Виноградівського районного центру позашкільної роботи з дітьми Елеонора Кудран, керівник гуртка образотворчого мистецтва Ужгородського міського Палацу дітей та юнацтва Андрій Нодь та представник обласного центру науково технічної творчості Сергій Полянський.

Учасники змагалися у чотирьох конкурсах: перший „Літературно- музично-спортивна міні-композиція” (10 хвилин), другий – конкурс фотографій та художніх робіт, третій – плакатів та четвертий – письмова вікторина „Що я знаю про здоровий спосіб життя?”

Із юначим запалом школяри відображали на сцені власні спостереження за навколишнім середовищем, впливом негативних явищ у суспільстві, які призводять до трагічних наслідків, власний досвід та досягнення у сфері формування здорового способу життя. Це переконує, що задум організаторів фестивалю реалізований: учні не лише вивчили вплив негативних факторів на здоров’я людини, але й кожна команда виробила свою стратегію боротьби з негативними факторами та у вигляді власної композиції намагалася донести до глядачів думку, що життя можливе і без них, навіть цікавіше та різноманітніше. Захід допоміг молоді реалізувати творчі здібності, змістовно провести власне дозвілля та залучити до нього своїх друзів, однокласників.

За рішенням журі переможцями фестивалю – конкурсу стала команда «Імпульс», яка нагороджена грамотою за перше місце, грошовою винагородою за перше місце та поїздкою на фінальні змагання у м. Одесу у вересні. Друге місце поділили дві команди «Пульс» та «Панорама», а третє місце поділили три команди: «Здорова нація», Іршавського та Мукачівського районів. Решта команд отримали грамоти учасників фестивалю .

Фестиваль довів дорослим глядачам заходу, що у нас творча, небайдужа, талановита і обдарована молодь, яка є гідною зміною старшого покоління. Із вуст школярів лунали твердження: «Здорові люди – багатство країни», «Будуть здоровими діти рости – буде країна багатством цвісти» «Твоє здоров’я тільки в твоїх руках», «Завжди думай про здоров’я своє та своїх нащадків дай їм шанс бути здоровими» та ін., які свідчать про усвідомлене ставлення до здорового способу життя.

clipnews