Поважатимеш себе – поважатимеш Батьківщину!

В засіданні взяли участь заступник Ужгородського міського голови Федір Апшай, голова Ужгородської міської Всеукраїнської організації інвалідів війни та Збройних Сил України Грант Гудманян, начальник управління у справах культури, сім’ї, молоді та спорту Ужгородської міської ради Олег Муртазін, директор Ужгородського міського центру зайнятості, учасник Афганської війни Сергій Олексіюк, голова Закарпатської обласної організації МУСУВ Микола Козловський, голова Кошицького обласного комітету антифашистських борців, підполковник у відставці Войтех Загорський, заступник голови Кошицького обласного комітету антифашистських борців, майор у відставці Мірко Ліба, ветерани Великої вітчизняної війни, інваліди війни Малесталь Андрєєв, Курт Садлік та доктор Богослов’я, професор Ігумен Євфросин (Білаш).

В ході роботи «круглого столу» було розглянуто наступні запитання:

1. Засади державної політики України у сфері формування патріотизму в молоді та в лавах збройних сил України.

2. Напрямки розвитку патріотичного виховання молоді на державному рівні з урахуванням переходу армії на контрактну основу проходження військової служби.

3. Роль Церкви у вихованні патріотичного духу в лавах української армії. Інститут «капеланів». Місце віри у житті солдат та офіцерів.

  1. Досвід ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій в Афганістані, учасників бойових дій в гарячих точках в ХХ – ХХІ ст..(колишня Югославія) для сучасних військовослужбовців. Можливість їх залучення для проведення військово-патріотичної підготовки солдат та офіцерів.

5. Підсумки. Визначення головних аспектів, пропозицій, методів щодо підвищення патріотичного духу у сучасній армії та молодого покоління українців.

Федір Апшай та Олег Муртазін наголосили увагу на засади державної політики України у сфері формування патріотизму в молоді та в лавах збройних сил України, зокрема програмах та законах «Про концепцію допризовної підготовки і військово-патріотичного виховання молоді»^ декларації «Про загальні засади державної молодіжної політики в Україні» та Законі України «Про загальний військовий обов’язок». Так, учасники «круглого столу» заув
ажили, що потрібно не лише створювати концепції та програми, але й слідквати за їх реалізацією.

Зараз потрібно відновлювати напрямки розвитку патріотичного виховання молоді на державному рівні з урахуванням переходу армії на контрактну основу проходження військової служби. Адже зараз склалась така ситуація, що політичні діячі України фактично відмовились від армії. Потрібно відродити повагу до служби в Збройних Силах. Сергій Олексіюч зазначив, що лише поважаючи себе – поважатимемо і державу.

Ігумен Євфросин (Білаш) щодо проблем взаємовідносин церкви й армії виокремив кілька аспектів. По-перше важливо забезпечити права віруючих військовослужбовців на задоволення своїх релігійних потреб. По-друге, і найважливіше – це участь церкви у виховній та соціально-психологічній роботі в армії. З цією метою посилилась капеланська діяльність в Збройних Силах України. За словами Ігумена, такий душпастир повинен пройти особливий вишкіл. В майбутньому буде створено Реєстр душпастирів та капеланів.

Також, важливою складовою для проведення військово-патріотичної підготовки молоді, солдат та офіцерів є залучення ветеранів Великої Вітчизняної війни та учасників бойових дій в «гарячих точках». голова Ужгородської міської Всеукраїнської організації інвалідів війни та Збройних Сил України Грант Гудманян, що з цією метою налагоджено тісну співпрацю з управлінням освіти Ужгородської міської ради та з військовими частинами, які дислокуються в обласному центрі. Нажаль, ветеранів Великої Вітчизняної війни з кожним роком меншає. Так, наймолодшому учаснику зараз вже 84 роки, а найстаршому – 101 рік. Але незважаючи на це ветерани з задоволенням проводять зустрічі з шкільними колективами та військовослужбовцями.

Підводячи підсумки «круглого столу» учасники дійшли висновку, що потрібно прививати любов до Батьківщини з перших кроків дитини, консолідувати роботу в шкільних закладах та приділяти більшу увагу моральному та фізичному вихованню молоді.

admin