Політики із Закарпаття їздять стажуватися до Америки

З 28 березня до 6 травня 2010 року закарпатка проходила професійне стажування у органах законодавчої влади штатів Колорадо, Флорида, Вашингтон.


“Програма стажування в органах законодавчої влади США” проводиться для молодих професіоналів з різних країн світу з метою забезпечення їх безпосереднього ознайомлення з політичними процесами США та збільшення розуміння особливостей законодавчого процесу США, важливої ролі громадянського суспільства для розвитку держави.


Під час стажування Надія Попадюк ознайомилася з діяльністю Сенату та Палати представників різних штатів, Конгресу США, Верховного Суду та Департаменту поліції штату Флорида, відвідала засідання галузевих Комітетів та Рад. Крім цього, ужгородка провела зустрічі з Президентом Сенату та сенаторами штату Флорида, мером столиці штату Флорида – Джоном Марксом, представниками офісу Демократичної партії США, політичним аналітиком передвиборчого штабу Барака Обами, керівництвом профільних державних агентств.


Впродовж місяця Надія Попадюк працювала у законодавчому департаменті Програми політичного аналізу і відповідальності уряду (OPPAGA), який займається дослідженням, оцінкою, і політичним аналізом законодавства. Паралельно з роботою закарпатка відвідувала лекції з міжнародного права одного з найкращих професорів у державному Університеті штату Флорида (FSU) – Таблот “Сенді” Д’Алемберте.


Кульмінацією візиту до США стала участь Надії Попадюк у Конгресі для 80 учасників Програми з Бразилії, Колумбії, Грузії, Індії, Індонезії, Казахстану, Кувейту, Киргизстану, Малайзії, Непалу, Оману, Пакистану, Росії, Південної Африки, Тайваню та України у Державному департаменті США у Вашингтоні. Учасники Конгресу обговорили такі питання як: жінки у державному управлінні, відкритість та відповідальність уряду, боротьба з корупцією, роль молоді у державотворчих процесах. На врученні дипломів та офіційному прийнятті перед учасниками Програми виступили провідні громадсько-політичні діячі та управлінці США.


Як представник України, Надія Попадюк провела презентацію структури органів державної влади, політичної системи, законодавчого процесу в Україні для колег із США, ознайомила їх із особливостями культури та традицій Закарпаття.


За більш детальною інформацією звертатися за тел. 0958 777 280.


Прес-служба Закарпатської обласної організації ЄПУ

clipnews