На Закарпатті злодії на “діло” їздять …на таксі

Якось він підійшов до одного з мукачівських таксистів, запропонувавши поїхати на Іршавщину. Треба було привезти деякі речі. Городянин запевнив, що в боргу не залишиться. Одразу ж дав водію сотню гривень. Під’їхавши до одного з будинків у Заріччі, хлопець наказав зачекати, а сам подався до помешкання. Через добру годину вийшов з хати і виніс звідти пакунок із золотими виробами та трьома мобільними телефонами. У Мукачеві пасажир розрахувався з таксистом двома «мобілками». Пояснив, нібито грошей не вистачає, а «трубки» дорогі, тож водій ще й виграє. Наступний візит на Іршавщину був через два тижні. Як і в попередній раз, молодий мукачівець також взяв таксі. Поїздкою залишилися задоволені і водій, і пасажир.

Тим часом у райвідділ міліції почали надходити заяви від громадян про загадкові зникнення речей. Невідомий злодій, вираховуючи, коли господарів немає вдома, нахабно «чистив» їхні помешкання.

Розуміючи, що це справа рук чужинця, працівники карного розшуку стали проводити відпрацювання. Оперативники добре розуміли: крадій не заспокоїться і навідається знову. Під час проведення пошукових заходів правоохоронцям стало відомо про приїзди на таксі дивного молодого чоловіка. До того ж, авто, за словами очевидців зупинялося саме біля тих будинків, котрі згодом були обкрадені. Відповідне орієнтування про невідомого молодика і таксі, надійшло у всі міськрайвідділи області. Тим часом, мукачівські розшуковики, котрі займалися розкриттям низки крадіжок, зауважили, що злодійський «почерк» домушника на Іршавщині збігається з тим, який був характерний для Мукачівського злодія. Це й змусило правоохоронців припустити – орудує одна й та ж особа. Мукачівські міліціонери вирішили взяти під невидимий нагляд всі торгівельні заклади міста. Врешті-решт пастка спрацювала.

…Молодик, який розглядав виставлений на вітрині товар, раз у раз озирався на всі боки. Переконавшись, що на нього не звертають увагу, тихцем взяв ноутбук і подався до виходу. Та втекти з краденим далеко не вдалося. З речовим доказом його затримали працівники міліції. Це був згаданий Олександр.

А вже в кабінеті міськвідділу Олександр став розповідати про свої злодійські пригоди. Як з’ясувалося, на його рахунку і згадані три крадіжки на Іршавщині і в Мукачеві. Однак, правоохоронці не виключають, що це тільки початок. Оскільки підозрюють його у причетності до скоєння інших аналогічних злочинів.

За фактами крадіжок порушені кримінальні справи, розпочато слідство.

Дивує, як цей молодик весь час уникав реального покарання.

Іван ЛАДЖУН, ВЗГ ГУМВС України в Закарпатській області

clipnews