На Закарпатті може зупинитися спорудження об’їзної дороги до міжнародного пункту пропуску “Лужанка”

У середу, 19 травня, заступник голови Закарпатської облдержадміністрації Віктор Феєр провів виїзну нараду в місті Берегово з питань будівництва об’їзної дороги до міжнародного пункту пропуску “Лужанка”.

Участь в нараді взяли начальник Служби в автомобільних доріг Василь Маркович, начальник головного управління земельних ресурсів Ігор Барчан, керівництво Берегова та району, ряд сільських голів.

Будівництво нової автомобільної дороги в обхід Берегова до пункту пропуску “Лужанка” протяжністю майже 15 кілометрів проводиться в рамках програми підготовки до проведення фіналу чемпіонату Європи з футболу в 2012 році. Роботи були розпочаті в 2007 році. Втім, в минулі роки через призупинення фінансування, шляховики “заморозили” будівництво. Із передбачених 148 мільйонів гривень до сьогоднішнього дня дорожники отримали всього 19. Цьогоріч, очікується, що Укравтодором буде виділено 50 мільйонів гривень. Цих коштів достатньо, щоби відновити реалізацію масштабного проекту – переконані фахівці.

Учасники наради, проведеної в Берегові констатували, що наразі існують земельні проблеми при проведенні подальших робіт. Так, загальна площа відводу земель під будівництво дороги становить 54,75 гектарів. З них відведено лише 9 гектарів. Через це роботи із зведення дороги можуть бути призупинені, – констатували присутні на нараді. Також йшлося про те, що проекти землеустрою Дийдівської та Астейської сільради, де й буде проходити нова дорога, виготовлені, але поки що не подані на експертизу. За результатами наради було вирішено до кінця червня відкорегувати вищезгадані проекти землеустрою з подальшою передачею їх на затвердження до відповідних рад.

– Зволікати з таким важливим питанням, як будівництво об’їзної дороги до пункту пропуску “Лужанка” неприпустимо, – зауважив Віктор Феєр. – На час, коли надійдуть кошти з Укравтодору, земельні питання мають бути зняті з порядку денного. Нова дорога, що є частиною державної програми підготовки до Євро-2012 має бути зведена у визначені терміни.

ДЛЯ ДОВІДКИ: Мережа автомобільних доріг загального користування в області становить 3348 км, з яких доріг державного значення – 636 км, місцевого значення – 2712 км. Близько 62 відсотків доріг області знаходиться у гірській місцевості, 55 відсотків доріг розташовані у безпосередній близькості до річок. На мережі доріг загального користування в області знаходиться 26 гірських перевалів.

Управління інформації та зв’язків з громадськістю Закарпатської ОДА

clipnews