На Закарпатті інспектори рибоохорони затримали 40 браконьєрів

Доволі низька температура води привела до затримки нерестового періоду у окремих видів риб, котрі вийшовши на нерестові ділянки змушені очікувати сприятливих умов. Частина риби фактично опинилась відрізаною від основних водних потоків. І саме цим скрутним становищем намагаються скористатися браконьєри, котрі появились в таких місцях, де раніше і води в каналах не було.

18.05.2020 року інспектори Ужанського відділу рибоохорони Меденцій І.І.,Бочкор І.І. під час проведення рибоохоронної роботи в межах Мукачівського району поблизу с.В.-Лучки близько 16.00 затримали гр..Панас В.П.(1961 р.н.), жителя цього-ж села , котрий мав на меті вийти на канал і порибалити з “сіткою – павуком”. Мету довилося залишити – метою. На порушника накладено штраф в 170 грн., “сітку – павука” знищено на місці.

Цього -ж дня в 20.00 поблизу “насосної станції” на околиці с.Баркасово Мукачівського району було затримано гр..Шутєва С.І.(1979 р.н.), котрий хотів приладнати для рибної ловлі “сітку-павука”. На порушника накладено адміністративне стягнення в розмірі 102 грн., заборонений засіб знищено на місці.

19.05.2010 року начальником Ужанського відділу рибоохорони Меденцій І.І., отримано інформацію про масовий вихід “професіоналів павучників” на р.Полуй Мукачівського району. Вміло організовано рибоохоронна робота дала свої результати і в 22.30 на околиці с.Чопівці був затриманий гр..Жиганов С.В.(1972 р.н.) жителя с.Руське, що хотів використати для рибної ловлі “сітку-павука”. За протизаконне бажання “рибак” отримав 102 грн. штрафу із знищенням “сітки – павука”. Решта порушників почали втікати не чекаючи неприємної участі , покидавши в воду всі свої “снасті”.

20.05.2010 року інспекторами Б.-Тисянського відділу Регуш І.І., Мотря М.М., Куцин М.М., в 17.50 було затримано на р.Тересва жителя с.Добрянське Тячівського району гр..Прибик І.П.(1955 р.н.), котрий вийшовши на велику воду намагався наловити риби з використанням “сітки – павука”. Намагання порушника інспекторами рибоохорони було оцінено в 102 грн. штрафу та знищенням забороненого засобу.

20.05.2010 року інспектори рибоохорони Меденцій І.І.Данко Ю.І.,Бауман О.О. під час перевірки водойм поблизу с.Червиньово Мукачівського району затримали гр..Ман І.І.(1989 р.н.) жителя цього-ж селища, котрий зі своїм знайомим вирішив скористатися для рибної ловлі, більш практичною снастю ніж вудочка , а саме “сіткою – волоком”. Знайомий виявився спритнішим і “втік”. Нести відповідальнвсть в 170 грн. штрафу гр..Ман І.І. прийшлось самостійно.

Продовжуючи перевірки водойм, “за північ” інспектори затримали ще одного порушника.Ним виявився гр..Добрянський І.І.(1966 р.н.) котрий ішов на канал “за рибом”. Похід не вдався, а повернутий назад порушник поніс з собою постанову на 102 грн. штрафу.,при цьому власноруч знищивши “сусідського павука”.

21.05.2010 року начальником В.-Латорицького відділу Шарой Т.Т., державним інспектором Ужанського відділу Бочкор І.І., громадським інспектором Іштванфі А.А. поблизу с.Батрадь Берегівського району на “Н.-Сернянському” близько 18.30 було затримано гр..Богуш Т.Й.(1967 р.н.), котрий проводив незаконний лов риби з використанням забороненого засобу “сітки – павука”. Риби порушник наловити не встиг. Складений протокол за ст..85ч.4. КУпАП про “браконьєрство” буде направлено в Берегівський районний суд. “Сітку – павука” вилучено до судового рішення.

22.05.2010 року ст..державним інспектором рибоохорони Данко Ю.І. під час проведення профілактичних заходів по протидії реалізації незаконно добутої риби, в м.Мукачево на “МЦР” затримано гр..Красилинець М.П.(1969 р.н.), мешканку с.Горбок Іршавського району, котра здійснювала продаж 3 кг. риби без жодних документів. На порушницю складено протокол за ст..88-1 ч.1 КУпАП ( санкція від 51 грн. до 255 грн.) для передачі матеріалів в суд.

23.05.2010 року близько 2.30 на околиці с.Чопівці Мукачівського району державними інспекторами рибоохорони Меденцій І.І., Бауман О.О. затримано гр.. Ковтун І.Ю.(1959 р.н.) жителя с.Руське та гр..Масюкович І.І.(1956р.н.) жителя с.Ракошино, котрі з використанням “сіток-павуків” здійснювал незаконний лов риби на р.Полуй. Наслідком такого лову, стало складання протоколів за ст..85 ч.4 КУпАП “браконьєрство”, для направлення в Мукачівський міськрайонний суд. Заборонені засоби вилучено до прийняття рішення в судовому порядку.

Вилов риби в “незаконний спосіб” і особливо в період повеневих ситуацій завжди пов’язаний для його виконавців з певним ризиком і якщо не з проблемою бути зловленим “рибінспекцією” так “підловленим” стихією. На тижні , що пройшов, в с.Калини Тячівського району загинула людину і на думку односельців під час незаконної “рибалки”. Гр.. Кубарич В.В. ( 25 років,батько 2-х дітей) пішов на “рибалку” ще звечора, взявши сусідського “павука”. Наступного дня його знайшли на березі річки на околиці села, на відстані приблизній в 2 км від місця можливого лову.

За період з 17.05 по 23.05.2010 року інспекторами Закарпатдержрибоохорони за сприяння громадських інспекторів рибоохорони викрито 41 порушення , затримано 37 порушників законодавства з питань охорони водних живих ресурсів та регулювання рибальства, з яких 3 випади браконьєрство та припинено 6 випадків на стадії підготовки , 1 продаж риби, 18 за порушення режиму рибальства в нерестовий період , 9 охорона середовища існування водних живих ресурсів, вилучено 16 заборонених засобів лову (павуки,плутанки,волоки). Накладено 2 159 грн. штрафу (493 грн. стягнуто на місці).

Закарпатдержрибохорона

clipnews