На Закарпатті до “бізнесу” на нелегалах залучені навіть неповнолітні

У своїх оборудках, зауважують аналітики Держприкордонслужби, організатори нелегальних каналів переміщення за кордон використовують деякі методи оперативної діяльності й строго дотримуються конспірації. Система організації каналу діє за схемою – “організатор – провідник – переправник”. Злочинці, застосовуючи цей ланцюг, не вступають в контакт не тільки з мігрантами, а й в окремих випадках (наприклад, за умови безпосередньої переправи через кордон) навіть між собою, що суттєво ускладнює роботу оперативних служб прикордонників.


У злочинний бізнес організатори нелегальних каналів не гребують втягувати навіть підлітків з прикордонних сіл. Так, оперативники Чопського прикордонного загону (Закарпаття) спільно із колегами з СБУ затримали організатора каналу переправляння мігрантів до Словаччини, який за певну суму залучив до свого бізнесу місцевих підлітків. Одні з цих хлопців мали супроводжувати групу мігрантів за кордон, інші – у цей час спостерігати за територією, щоб завчасно попередити про появу прикордонних нарядів. Організатора цього каналу Великоберезнянський районний суд засудив до трьох років семи місяців позбавлення волі.


На лаві підсудних опинилися троє жителів Тячівського району Закарпаття – Василь Немеш, Михайло Немеш і Віталій Бобочко, які переправляли за кордон нелегалів з Афганістану. Щоб викрити цей канал, оперативникам Мукачівського прикордонного загону довелося протягом трьох місяців проводити заходи з встановлення посібників організаторів каналу. З’ясувалося, що переправники протягом кількох місяців завезли у прикордонний район п’ять груп вихідців з азійських країн, яких незабаром почали переводити через кордон до Румунії. Окремих мігрантів вдалося затримати лише на території Румунії, сповістивши про небажаних “гостей” румунських прикордонників. Вироком Тячівського районного суду організаторів каналу засудили. Проте до умовних строків.


Як показує практика, зазначають прикордонники, умовно засуджені згодом відновлюють свої дії на державному кордоні, сподіваючись і надалі уникати реального покарання.


Омар Узарашвілі, Високий Замок

clipnews