На Рахівщині відкрили еколого-культурологічний музей “Центр Європи”

Для музею побудували двоповерховий дерев’яний будинок в гуцульському стилі, інтер’єр теж був дерев’яний. Проект комплексу розробили Орися і Михайло Кравчук. Будівництво велося з 2002 року.


Експозиція присвячена географічного центру Європи, який знаходиться біля музею. Відвідувачі можуть подивитися науково-популярний фільм про Карпати, Європі, придбати інформаційні буклети.


– Ми розповідаємо про Європу, Україні, Гуцульщині, – повідомила екскурсовод Мар’яна Беднар. – Поки відвідувачів мало, але комплекс відкрився тільки 1 травня. Офіційна презентація пройде 4 червня.


Комплекс “Центр Європи” є філіалом Карпатського біосферного заповідника. Ініціатором його створення став директор заповідника Федір Гамор.


Вхідний квиток до музею коштує 5 грн для дорослих і 2 грн для дітей.


Довідка: Географічний центр Європи був визначений ученими з Віденський Імператорський-Королівського військово-географічного інституту. Історичний знак біля села Ділове був встановлений в 1887 році. На кам’яному постаменті напис латинською мовою: “Постійне точне, вічне місце. Дуже точно, зі спеціальним апаратом, який виготовлений в Австрії і Угорщині, з шкалою меридіанів і паралелей, встановлений тут Центр Європи … 1887 “


Дістатися до географічного центру Європи простіше всього на маршрутці з Рахова. Проїзд коштує 5 грн.


За матеріалами “Багнет”

clipnews