Міністр МНС провів нараду з ліквідації наслідків паводку на Закарпатті

У зв’язку з цим Міністр з питань надзвичайних ситуацій та у справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи Нестор Шуфрич терміново вилетів до Закарпаття, де у селі Ракошино провів робочу нараду з ліквідації наслідків швидкоплинного паводку на території Закарпаття.

По закінчені наради Міністр МНС Нестор Шуфрич зазначив: „Вивчено ситуацію щодо ліквідації наслідків, які створили певні складнощі для жителів Закарпатської області. На жаль, ми змушені констатувати, що у наших сусідів в Угорщині, Словаччині, Польщі, Чехії відбулися події, які визначені, як катастрофічні. Я хочу сьогодні відзначити високий рівень координації та співпраці представників центральної та місцевих органів влади, завдяки чому вдалося унеможливити ускладнення ситуації та вдалося забезпечити оперативне реагування під час початку підняття рівня води на Закарпатті.”

Сьогодні, станом на 14:00, в області частково підтоплено 471 дворогосподарство, а саме: м. Ужгород – 23^ в Ужгородському районі – 327^ Берегівському районі – 21^ Мукачівському районі –96^ Перечинському районі – 4. Всього по області частково підтоплено близько 1 тис. 847 га сільськогосподарських угідь, а саме: у Мукачівському районі – близько 897 га, у Берегівському – 412 га, у Виноградівському – 220 га, у Хустському – 150 га та в Ужгородському – 168,5 га. Комісійне обстеження по підтопленню дворогосподарств та сільгоспугідь спеціалістами МНС, водного господарства та місцевих органів самоврядування продовжується.

„Ми змушені констатувати необхідність підвищення технічного оснащення обласного підрозділу Державного Комітету по водному господарству Закарпатської області, а також забезпечення додатковою технікою місцевих підрозділів МНС. У першу чергу це стосується пересувних насосних станцій великої потужності. Крім того, ми відзначили необхідність прискорення фінансування будівництва об’їзної дороги навколо населеного пункту Ракошино, що автоматично дасть можливість створити дамбу, яка буде захищати населений пункт від можливого повторення подібних ситуацій” – зазначив Міністр.

До ліквідації підтоплень дворогосподарств залучено 295 осіб та 36 одиниць техніки, в тому числі від Головного облуправління МНС 80 чоловік особового складу та 11 одиниць техніки, а саме:

-Ужгородський район та м.Ужгород – 4 одиниці техніки та 27 чоловік особового складу^

-Мукачівський район – 3 одиниці техніки та 28 чоловік особового складу^

-Берегівський район – 2 одиниці техніки та 14 чоловік особового складу^

-Іршавський район – 1 одиниця техніки та 6 чоловік особового складу^

-Виноградівський район – 1 одиниця техніки та 5 чоловік особового складу.

Особовим складом підпорядкованих підрозділів Головного управління МНС у Закарпатській області проведено відкачку води з 42 дворогосподарств, 26 підвалів та 8 колодязів в кількості 4770 м.куб., врятовано 3-х мешканців у Хустському районі.

Нестор Шуфрич подякував Голові Закарпатської обласної адміністрації Олександру Ледиді: „Я вдячний за той рівень співпраці та координації, який був забезпечений. Це унеможливило страшні та складні наслідки, які, нажаль, ми спостерігаємо в Угорщині, Словаччині та Польщі. Ми запропонували допомогу нашим сусідам і ми готові надати наших рятувальників і пересувний шпиталь для населення, що постраждало від паводків”.

Міністр повідомив: „Безумовно, буде звернення до Кабінету Міністрів України про виділення 50 млн грн, а також про виділення вже позапланових коштів для компенсації тих витрат, які понесли різні структури під час ліквідації наслідків цього підняття води. Починаючи з цього тижня буде відновлено постійне чергування гелікоптерної техніки на території Закарпаття з тим, щоб мати можливість оперативно спостерігати з повітря наслідки підняття води внаслідок повені, паводку, внаслідок підняття ґрунтових вод після дощових опадів. Також гелікоптер буде обладнано відповідною технікою, щоб рятувати людей, до яких неможливо добратися в інший спосіб, окрім як з повітря”.

На теперішній час, загиблих та травмованих громадян, унаслідок проходження паводку, а також аварійних ситуацій на об’єктах життєзабезпечення населення, в тому числі енерго-, газо-, водопостачання, в області не зареєстровано.

Паводкова ситуація знаходиться на постійному контролі Міністра МНС, керівництва обласної державної адміністрації та Головного управління МНС у Закарпатській області.

Прес-служба МНС

clipnews