Медицина Закарпаття потребує уваги з боку обласної влади

Головну увагу під час візиту до обласної клінічної лікарні ім.А.Новака було приділено новозбудованому хірургічному корпусу. Ремонтні роботи тут мають закінчити до осені 2010 року.


– Завершення будівництва є пріоритетним завданням. Адже це буде корпус на 120 ліжок з можливістю проведення високотехнологічних хірургічних операцій, які просто не можуть забезпечити в районах, – констатував Олександр Ледида. – Для завершення будівельних робіт треба ще 12 мільйонів гривень. Та, впевнений, вже у вересні-жовтні корпус буде зданий в експлуатацію.


Вдосконалення потребує і обласна «Фтизиатрія». Минулоріч в обласному тубдиспансері провели ремонтні роботи майже на п’ять мільйонів гривень. Головна проблема закладу – недоукомплектованість сучасним медичним обладнанням. Під час розмови з головним лікарем Василем Скрипом очільник краю пообіцяв сприяти у вирішенні нагальних питань закладу.


Цього ж дня Олександр Ледида відвідав і обласний кардіодиспансер. Попри те, що заклад є одним із наймолодших у краї, тут вже лікувалися більше 21 тисячі пацієнтів, 11 тисяч з яких – сільські жителі. Відрадним для працівників лікарні, а відтак – і для пацієнтів, стало цьогорічне збільшення фінансування. В обласному бюджеті на утримання кардіодиспансеру заклали 12 млн. 226 тис. грн., що майже на 3 мільйони більше порівняно з 2009 роком.


– Медицина Закарпаття сьогодні найперше потребує уваги з боку влади. І дуже приємно, що сьогодні цей крок був зроблений головою обласної адміністрації Олександром Ледидою. Це свідчить про те, що для влади сфера охорони здоров’я та гідне медобслуговування закарпатців є пріоритетом, – наголосив начальник обласного управління охорони здоров’я Роман Шніцер.


***


По закінченні поїздки керівник області зустрівся з головними лікарями закарпатських закладів охорони здоров’я. Під час зустрічі обговорювали проблемні медичні питання сьогодення. Для Закарпаття це найперше – модернізація закладів охорони здоров’я та покращення рівня надання медичних послуг краянам:


– Покращення медобслуговування закарпатців має стати пріоритетом влади. Сьогодні у нас для цього є всі можливості, адже 49 відсотків обласного бюджету, – а це майже 900 мільйонів гривень, – буде спрямовано саме на потреби медицини. Для ефективного їхнього використання потрібно готувати програму реформування закарпатської системи охорони здоров’я, – зазначив Олександр Ледида.


Логічним завершенням зустрічі стало рішення створити координаційну раду при голові ОДА з питань охорони здоров’я. До її складу увійдуть провідні лікарі області, в тому числі – медики районних лікарень, сільських амбулаторій та ФАПів.


Управління інформації та зв’язків із громадськістю облдержадміністрації

clipnews