Іван ШІЦ, ФК "Закарпаття": "Гамулу треба залишити!"

То що сталося і на що розраховувати, прес-служба ФК розпитувала у генерального директора Івана Шіца.

– Іване Тіберійовичу, пригадую нашу передсезонну прес-конференцію, на якій керівництво колективу разом із головним тренером обіцяли фанатам закріпитися в еліті українського футболу. Та наразі наша команда – один з головних претендентів на виліт…

– Наскільки б це не було прикро констатувати, однак реальність саме така. Чому “Закарпаття” у такому критичному становищі? На мій погляд, уся справа не в командних похибках, а суто індивідуальних помилках. Що б там не говорили критикани, та Ігор Гамула зумів створити колектив зі своїм малюнком гри. Врешті, це підтверджують матчі з грандами вітчизняого футболу “Шахтарем” і “Динамо”. Інша справа, що ужгородці не розжилися очками в поєдинках, які були зобов’язані завершувати на свою користь. Причиною цьому ставали похибки наших гравців на кшталт обрізки Ситника на 93-й хвилині у виїзному матчі проти “Карпат”, порушення правил з боку Донця на 92-й хвилині зустрічі з “Таврією” у Сімферополі, чи то ляпу (що призвів до голу) Комарницького в нещодавньому матчі із запорізьким “Металургом”, який ми програли. На жаль, таких зустрічей у сезоні було навіть більше, ніж я щойно згадав.

– За два тури до завершення чемпіонату “Закарпаття” відстає від рятуючого чотирнадцятого місця на 4 очки. Як оціните шанси команди на збереження прем’єр-лігівської прописки?

– Як на мене, то на 90 процентів крапки над “і” розставить сьогоднішній ігровий день: ми приймаємо “Таврію”, “Кривбас” у Львові зійдеться з “Карпатами”, а “Чорноморець” поїде в гості до запорізького “Металурга”. Переможемо, а одесити поступляться – матимемо шанс в неділю.

– І наскільки реалістичним вам видається такий розвиток подій?

– Я давно переконався, що в футболі шукати логіку дарма. Так воно і в теперішній ситуації. За своїм кадровим потенціалом ужгородці повинні бути як мінімум в десятці, натомість нині шукаємо щастя внизу турнірки. Нам потрібно шість очок та диво в 30-му турі в Одесі, де “Чорноморець” прийматиме “Зорю”…

– Кажуть, перемагає команда, програє ж тренер. Іване Тіберійовичу, на ваш погляд, якою буде доля Ігоря Гамули, у разі несприятливого завершення чемпіонату?

– Найперше відзначу, що варіант вильоту у колективі не розглядається: шанси є, тож боротимемось до останнього. А відповідь на твоє запитання з мого боку проста – наставника треба обов’язково залишити на своїй посаді і наступного сезону, навіть не зважаючи на підсумковий результат. Цьогоріч Ігор Васильович зумів створити індивідуальний малюнок командної гри, тож якщо “Закарпаття”, не дай Боже, потрапить у першу лігу, Гамула, впевнений, вдало продовжить розпочаті реформи і за сезон в нижчому дивізіоні поставить колективні дії на ще якісніший рівень. Тим паче, що від практики оренди футболістів ми відійшли: майже з усіма ключовими фігурами в ужгородському ФК підписані повноцінні довгострокові контракти. Тож працювати буде з ким.

ФК “Закарпаття”

admin