Як “вирахувати” відьму (Поради експерта)

— Традиційно роблять це на Великдень. Беруть дикий мак-сіянець (зерна) і, коли люди виходять із церкви, сиплють його натовпу під ноги. Істинна відьма кинеться збирати мак по зернятку. Але це ризиковано, опісля відьма зі світу вас зживе, якщо побачить. Мій прадід таким займався. Непомітно.
— Павле, кажуть, що відьми бояться хреста, цілують клямки на церквах, кричать у храмі і падають, коли на них кроплять святою водою.
— То все нісенітниці. Насправді відьми не тільки не бояться хреста, а й самі хрестяться. У церкву їх тягне тому, що деякі храми побудовані на місцях колишніх язичницьких капищ.
Відьом не слід плутати з іншими представниками незвіданого. Слово відьма — від слова відати. Відання — знання, які передаються від роду до роду ще з незапам’ятних часів. Ці знання можна повернути як на добре, так і на лихе. Зазвичай люди до відьом причисляють чаклунів, волхвів, перевертнів, вампірів і нечисть. Це помилка. Наприклад, волхви — це ті, кого прийнято називати знахарями. Перевертні, або вовкулаки —люди, які можуть підкоряти своїй волі тварину, управляти нею. Наприклад, вовка, собаку, чорну кішку. Упирі смокчуть кров. На щастя, на Чернігівщині упирів немає. До речі, горезвісна чупакабра — теж з роду вампірів. Нечисть — це духи природи: лісовик, водяник, домовик, русалка, мавка… Будучи духами безтілесними, вони матеріалізуються і приймають людиноподібний образ.
Трійця у народі називається Мавчин, або Зелений тиждень. Саме тоді виходять у люди мавки і нявки. Вважається, що це неупокоєні душі загиблих молодих дівчат. І горе тому, хто трапиться їм на шляху. Зазвичай вони шукають на цьому світі жениха. Обирають нецілова-них, незайманих хлопців. Заграють з ними, закохують у себе. Після такого хлопці від кохання до мавок сохнуть. І ніхто їх не може врятувати. Вони вже не можуть полюбити земну дівчину.
— Павле, а хлопця полюбити можуть? Це зараз модно.
— І хлопців — ні. Засохлі довго не живуть — до 25 років і помирають. Тому, щоб не спіткало лихо, парубкам у ці дні поодинці не варто ходити до лісу чи лугу. І носити гілку полину в кишені.
— Є ще способи побачити наяву нечисту силу?
— Всю темну сутність можна побачити чотири рази на рік: у дні весняного і осіннього рівнодення (20 (21) березня., 23 вересня), зимового і літнього сонцестояння (21 грудня і 22 червня). Під час сходу і заходу сонця треба зробити з пальців ріжки. Тобто загнути пальці так, щоб тільки мізинець і вказівний стирчали вгору. Повернути, щоб нігті цих пальців дивилися на ваше обличчя. А потім глянути на людей між двома цими пальцями (вони називаються роги диявола). І тоді побачите тих, хто з рогами, копитами і хвостами, коротше, слуг Сатани. Справжню подобу цих сутностей, а не ту, в якій вони постають щодня перед людьми.
— Павле, кажуть, що у відьм(аків) на статевих органах не росте волосся, а коли вони сплять, ззаду висовується хвіст. У дорослих він волохатий, а у дітей лисий.
— Дурниці. Наявність хвоста— не показник. Це атавізм, нагадування про наше походження. У справжніх відьом є мітка — родима пляма на тілі у вигляді метелика, ягідки тощо. Іноді буває кілька сосків, до чотирьох!
Валентина Остерська, тижневик «Вісник Ч» №20 (1254)
clipnews