Головна мета спілки “Грона Верховини” — плекати виноград!

Тоді ж на установчих зборах аматори зареєстрованого добровільного об’єднання одностайно обрали своїм головою на громадських засадах знану в районі людину, шанувальника і любителя та активного пропагандиста виноградарської справи Івана Йосиповича Гримута, а секретарем осередку — Марію Гнатівну Ніроду. Відтоді й розпочався у нашому мальовничому куточку Закарпаття облік добрих вчинків відданих корисній і благородній справі ентузіастів…

Згідно з розробленими і затвердженими статутом та програмою діяльності, упродовж згаданого періоду виноградарі-аматори не один раз організовували зустрічі, збори, на яких обговорювали практичні питання розвитку корисної справи за різних пір року, виваженого вибору кращих сортів винограду, які на Міжгірщині добре приживаються і плодоносять. Також ділилися досвідом успішного вирощування “прекрасного і корисного” у дещо суворих умовах гірської місцевості, їздили за порадами та консультаціями до відомих професіоналів низинних районів Срібної землі, щоби потім побачене і почуте використовувати у своїх практичних діях. Мабуть, через це і завдяки старань керівника та його досвідчених колег-однодумців останнім часом помітно зросли й ряди членів ділового громадського формування.

Минулої неділі на своєму черговому засіданні активісти “Грона Верховини” обговорювали питання “Про підкормку винограду та боротьбу із шкідниками”. Не забули запросити на зібрання і нових спілчанців. Серед них був колишній офіцер МВД Володимир Сита, який, вже будучи молодим пенсіонером і проживаючи у Майдані, не лише успішно вирощує цілющі ягоди винограду, а й веде догляд за власними бджолосім’ями, та як початкуючий садівник, посадив на своїх земельних угіддях більше сотні деревцят яблунь і груш різних сортів, від чого за належного догляду та старань у майбутньому очікує відповідну віддачу. До ентузіастів також приєднались брат і сестра колишнього міліціонера Василь та Люба, а також завзятий до корисної справи їхній односельчанин Степан Звірко.

У своїй промові з головного питання порядку денного очільник спілки Іван Йосипович Гримут, посилаючись на рекомендації науковців, окремих кращих виноградарів Закарпаття та власний досвід, висловив цілий ряд цінних і цікавих порад, які потрібно використовувати для того, аби і в нашому краї радували людей щедрими врожаями власні виноградники.

Доповідача доповнили короткими виступами колеги-ентузіасти Михайло Блецкан, Юрій Казибрід, Давид Волошин, Йосип Гримут, Іван Макара, Юрій Малета, Іван Солодовник, Іван Плитан, Михайло Дербак та Іван Гайович, які говорили про актуальність обговорюваного питання та з приводу цього висловили цікаві думки і пропозиції. На зібранні виступали також названі вище нові спілчанці “Грона Верховини”.

Насамкінець Іван Йосипович поінформував присутніх, що в червні у Виноградові відбудеться свято вина і тамтешній його колега запрошує членів верховинського об’єднання взяти в ньому участь.

Іван ПЕТРУЛЯК, “Верховина”

clipnews