ГО “Жертви злочинного режиму” легалізоване ухвалою суду

Закарпатський окружний адміністративний суд, куди звернулися позивачі, визнав дії обласної юстиції неправомірними та виніс ухвалу легалізувати це громадське об’єднання. У відповідь юстиція звернулася до Львівського адміністративного апеляційного суду, який залишив її заяву без задоволення, натомість ухвалу Адміністративного суду задовольнив. Віра Громадська каже: “Отримавши таке рішення, ми спочатку перепитали, потім вклонилися і подякували судовій колегії Львівського адміністративного апеляційного суду”.
Віра Громадська розповіла, що управління претензії юстиції були, зокрема, стосовно назви: слово “режим” трактували як протизаконне, хоча згідно зі словником Даля це “політичний устрій”, а стосовно “злочинний режим”, то хіба невиконання і порушення закону слідчими, прокурорами, суддями не є злочином?.. Не секрет, що Україна на сьогодні перебуває на другому місці за кількістю звернень її громадян до європейських правозахисних інстанцій. Чи не тому, що таку правову систему і таких правників ми маємо? Щодо поняття “жертви”, то тридцять потерпілих від безправ’я людей, які склали ядро цього об’єднання, саме такими себе визнають. Відстоюючи свої права, члени ГО “Жертви злочинного режиму” відкрито називають факти корупції та імена корупціонерів і вимагають від Генеральної прокуратури проведення перевірки. “Мета ГО — захист громадян згідно зі с. 4 Закону України “Про об’єднання громадян”. Ми не підриваємо авторитет органів правопорядку, бо вони вже самі себе дискредитували, “— каже Віра Громадська.
Членами цієї організації до судів подавалися позовні заяви на екс-прокурора області Бенцу, його заступника прокурора Зареву, заступника начальника слідчого управління Пеняшка, суддів Ференца, Короля та слідчого Перебийноса. “Ми це вважаємо як формою свого громадянського захисту, так і способом розкрити їхні зловживання. Ми зрозуміли, що подані нами звернення не розглядалися, а факти не перевірялися. Наші права на правосуддя і справедливість розтоптані внаслідок непрофесійної та відверто протиправної діяльності окремих осіб від влади”, — заявляла не раз Віра Громадська. Вона повністю зневірена у справедливості Ужгородського міськрайонного суду, яким порушуються закон, гласність судового процесу, конституційні права громадян. Віра Громадська кілька років поспіль домагається тут справедливого вирішення судового конфлікту, однак розглядається тільки ДТП, через яке було травмовано її сестру, й цинічно ігнорується факт свідомого ненадання своєчасної медичної допомоги, через що жінка загинула. Недоторканність суддів перетворилася для суспільства на велике зло, переконана Віра Громадська.Досі В. Громадська не може домогтися справедливого покарання водія, через якого загинула рідна сестра, ветеран МВС, інвалід і ветеран війни І. Байдак безрезультатно відстоює будинок, що є пам’яткою архітектури, який передали в індивідуальну власність, С. Варга прагне правового рішення за фактом побиття міліцією, 3-річну тяганину у справі вбивства батька веде Л. Ліпкан, справедливості після знищення кривдниками 50 вуликів прагне підприємець Данко, після незаконного відібрання квартири Кірова роками живе на вокзалі, Покорні сподівається на отримання повної суми пенсії, Губен — на компенсацію за зруйновану під час зсуву хату ще в період паводка 1998 року, Сотник — на призначення пенсії учасниці бойових дій, Поштак вимагає перегляду питання про спадщину, Поляк — неперешкоджання веденню фермерського господарювання, Янчій — суворого покарання за покаліченого на робочому місці сина-інваліда… Принаймні ці люди об’єдналися, а відтепер їхня організація є легальною. До того ж, за словами голови ГО, громадська організація таки може боротися з системою…

clipnews