День села у Колочаві відзначений акціями примирення

Ще один бронетранспортер проїхав сьогодні вулицями села на чолі колони воїнів-інтернаціоналістів. Потім бойова машина катала сільських дітлахів. Ці та інші заходи відбулися у рамках Дня села, який вже утретє поспіль проводиться тут з ініціативи вихідця з Колочави, нині народного депутата України Станіслава Аржевітіна. У рамках сільського свята відбулися й показові виступи військовиків з міста Мукачеве, а також концерт вокально-інструментального ансамблю афганської пісні “Континент” із Києва.


Символічною акцією примирення стало відкриття музею-бункера місцевих повстанців, де викарбувано прізвища колочавців, які боролися проти колишнього тоталітарного режиму у повоєнні роки. Серед них – і “лісовик” Михайло Штаєр, ім’ям якого названо бункер. Відкрито й освячено обеліск 26 колочавським воїнам, які полягли на фронтах Першої світової війни. Їхні прізвища викарбувані на пам’ятнику.


У рамках проведення Днів села 2009 і 2010 років у Колочаві вшановано пам’ять усіх жертв трагічних подій ХХ століття. Це – учасники Першої світової війни, угорські, чеські, словацькі, радянські військовослужбовці, які загинули в Колочаві, січовики 1939 року, колочавці, знищені у таборах ГУЛАГу, жертви Другої світової війни, горяни, репресовані і розстріляні оганами МДБ-КДБ, воїни-інтернаціоналісти 1956-2009 років.


Колочава, на думку С.Аржевітіна, може стати прикладом примирення для всієї України.


Ярослав Ядловський, УКРІНФОРМ

clipnews