БАЛОГА І ЧЕРГОВА ДЕПУТАТСЬКА АФЕРА

Як відомо, “Балоган” давно уже намагається замінити діючого голову Закарпатської облради Михайла Кічковського на одного з братців Балог, конкретніше – на Івана Балогу, який нині, хоча і позбувся крісла першого заступника губернатора області, але продовжує бути керівником фракції НУНС-ЄЦ в облраді. І до недавнього часу у Івана Балоги була цілком реальна перспектива все ж пропхатися до крісла голови Закарпатської облради, оскільки переважна більшість обласних депутатів так чи інакше була тісно пов’язана з “Балоганом” і слухняно виконувала всі вказівки братства Балог. Але нещодавно ця ситуація різко змінилися, оскільки фракція БЮТ нарешті домоглася виведення з обласного депутатського корпусу 14-ти депутатів, які, хоча й рахувалися “бютівцями”, в дійсності були вірними “балоганами”. Отож кількість симпатиків Івана Балоги серед депутатів Закарпатської облради різко поменшала, а перспектива захоплення крісла голови облради стала відверто примарною, оскільки навіть у фракції НУНС далеко не всі депутати готові були підтримати амбіції “Балогану”.


Аж раптом на минулому тижні депутатам облради оголосили сенсаційну новину: троє депутатів Закарпатської облради, членів фракції НУНС нібито написали заяви про добровільне складення депутатських мандатів. Серед цих “добровольців” – депутати Іван Марина, Оксана Ткаченко і колишній командир Мукачівської бригади, генерал, який нині служить у Львові. А натомість депутатами облради стали відомі симпатики клану Балог: брат покійного “Геші” пан Ілля Токар^ колишній директор науково-дослідницької структури у с.Велика Бакта на Берегівщині пан Василь Шепа, який, виявляється, має громадянство… Угорщини і більше часу проживає у Будапешті, аніж на закарпатській землі, та якийсь пан Коцовський, якого достеменно взагалі ніхто ні у НУНСі, ні в облраді не знає. Всі ці зміни було здійснено, як і годиться за регламентом, з подачі голови фракції НУНС пана Івана Балоги, який нібито прийняв заяви про складення депутатських мандатів від вищезгаданих “добровольців”, а відтак і подав до ТВК кандидатури новоявлених депутатів. Принаймні, саме так проінформував депутатський корпус голова ТВК пан Прохорчук. Але ось тут і гримнуло!..


Виявляється, що пані Оксана Ткаченко, керівник об’єднання “Жінки – за майбутнє”, що входить до фракції НУНС, ЖОДНОЇ ЗАЯВИ ПРО ВИХІД ІЗ ДЕПУТАТСЬКОГО КОРПУСУ НЕ ПИСАЛА І ПИСАТИ ЇЇ ПРОСТО НЕ ЗМОГЛА Б! Чому? А тому, що пані Оксана в той час взагалі не перебувала на Закарпатті, бо їздила на похорони. Отож і про те, що вона “добровільно” і “самостійно” написала заяву про складення із себе повноважень депуиаиа обласної ради, пані Оксана з величезним подивом дізналася… зі сторінок закарпатських газет, коли днями повернулась додому. Тепер вона має намір наступного тижня звернутись до органів прокуратури з вимогою розібратися, хто саме і навіщо СКОЇВ КРИМІНАЛЬНИЙ ЗЛОЧИН, який у Кримінальному Кодексі України кваліфікується як “Перешкоджання законному здійсненню депутатських повноважень”.


Можливо, з такою ж заявою звернеться до прокуратури і пан Іван Марина, який, як кажуть його колеги-депутати, також не писав жодних заяв про свій “добровільний” вихід із депутатського корпусу облради. Не відомо також, чи писав подібну заяву і пан генерал. Але це вже нехай перевіряють не журналісти,а правоохоронні структури, оскільки, якщо ці факти підтвердяться, дана “депутатська афера” – це відвертий і досить брутальний кримінальний злочин, скоєний безпосередньо паном Іваном Балогою та його слухняними посіпаками з ТВК і керівництва ради. Тепер вони “пресують” ще кількох депутатів обласної ради з фракції НУНС, примушуючи їх також написати “добровільні” заяви про вихід із депутатства. Серед тих, хто попав під “прес” клану “Барви”, такі відомі в області люди, як керівник “Закарпатобленерго” пан Василь Ковач, керівник Закарпатського лінійного виробничого управління магістральних газопроводів В.Лукіта, ужгородський бізнесмен А.Андріїв, керівник обласної Служби експлуатації автомобільних щляхів В.Маркович. Водночас до укріпного апарату обласної ради “балоган” проштовхує своїх вірних лакеїв з числа навіть тих, які щойно були скомпрометовані гучними корупційними скандалами. Так, наприклад,закарпатці добре ще пам’ятають, як минулого року на великому хабарі попався заступник голови Ужгородської районної державної адміністрації. Схоплений “на гарячому” правоохоронцями чиновник, не бажаючи страждати за когось, щиро зізнався, що цей хабар призначався не йому самому, а… голові Ужгородської РДА пану Анатолію Колібабі, одному з найвідданіших посіпак братців Балог. Тоді пан Колібаба терміново”захворів”, уникнувши таким чином арешту. А, відлежавши на лікарняному ліжку майже з півроку, оформив собі інвалідність І ступеню і відповідну солідну пенсію як державний службовець, який “згорів на роботі”. Ну, і що з того? А те, що, не зважаючи на вищий ступінь інвалідності та вже одержану пенсію, пан Колібаба якимось “дивом” стає… заступником керівника апарату Закарпатської обласної ради. І саме з часу його появи у цьому керівному кріслі й активізуються “депутатські афери” клану Балог в облраді. І тепер виникає питання: якщо нам призначатимуть депутатів всякі Ьалоги з їхніми кримінальними холуями, то навіщо тоді взагалі нам вибори, байки про “демократію” і пародія на “суверенну державу”, якою, як бачимо, керують не народ і навіть не політичні структури, а звичайнісінькі аферисти з мішками награбованих грошей.clipnews