Жити без сміття цілком можливо, якщо навчитися не смітити собі під ноги

Навести порядок комунальним підприємствам допомагали підприємства та організації, які звернулися до міської влади з проханням закріпити за ними набережні та сквери Ужгорода, де збираються систематично наводити лад. КП “Водоканал м. Ужгорода” буде доглядати скверик біля Закарпатської ОДА, ВАТ “Нова Лінія. Ужгород” закріпило за собою альпінарій, журналісти — скверик на площі Лаборця. За технікою для вивезення сміття до міської влади звернулася спілка ромів (керівник Мирослав Горват), яка взялася прибирати м-н Радванка. УжНУ буде пильнувати порядок на Студентській набережній. Микола Адамовський зауважив, що натомість інший наш університет — ЗакДУ — складує негабаритне сміття позаду своєї будівлі й комунальні служби змушені самі його вивозити. Не виконує свої обов’язки Міжрайонне управління водного господарства, яке має прибирати залежале сміття на берегах Ужа й скошувати амброзію (торік силами управління було зроблено зовсім мало й міська рада змушена була виділяти на це кошти та задіювати комунальні підприємства). Щодо площі Народної, то в Департаменті міського господарства розробляється проект із її сучасного облаштування. Завершений проект із реконструкції вул. Фединця, але фінансування вистачило тільки на частину робіт і частковий розрахунок із підрядчиком — приватною спеціалізованою фірмою, яка виконувала роботи на замовлення міської ради.

Наразі через неприйняття бюджету комунальні підприємства не спроможні виконувати свої функції в повному обсязі, не вистачає фінансування. На жаль, через економічну кризу не вдалося придбати й необхідні контейнери та машини для вивезення крупногабаритних побутових відходів, на сьогодні такі послуги надає приватне підприємство “Еко”.

Для організації сучасної переробки сміття — будівництва сміттєпереробного заводу й реконструкції очисних споруд — без необхідної фінансової допомоги нам не обійтися. На цьому міський голова Сергій Ратушняк акцентував під час організованого Євросоюзом у м. Кошице семінару з проблем засміченості навколишнього середовища. Міська влада зверталася за фінансовою підтримкою і до попереднього Кабміну, МЖГ, Міністерства регіонального розвитку, але отримала тільки формальні відписки.

Якщо через два тижні Верховна Рада таки ухвалить бюджет (на 8 квітня запланований його розгляд у першому читанні), то можна буде інтенсивніше ремонтувати міські дороги, які понищила цьогорічна зима. На сьогодні ямковий ремонт проводять УжКШЕП та Облавтодор, розпочати капітальний ремонт доріг не дозволяє ситуація з фінансуванням. Микола Адамовський також висловив сподівання, що Верховна Рада більше уваги приділить місцевим бюджетам і на місцях залишатиметься більше коштів від місцевих надходжень. Хотілося б наблизитися до європейських методів формування місцевих бюджетів “знизу вверх” і залишенні на місцях 60—65 відсотків надходжень (на сьогодні це 35—37 % ), а не існувати за доведеними з центру на місця контрольними цифрами. Микола Адамовський також повідомив про можливість отримання дотації на суму 17 млн. грн., які можна буде використати на стратегічні напрямки: ремонт доріг, дахів, підвалів.

Нагадаємо: місячник благоустрою триватиме до 10 квітня. Для недбайливих керівників підприємств за порушення правил благоустрою передбачені штрафи 850— 1700 грн., для фізичних осіб — 350—1360 грн. Згідно з Адміністративним кодексом України, штрафи накладаються без попередження.

admin