Закарпаття втратило найбільше культурних цінностей серед областей України!

Відповідати нікому…

Корреспондент назвав найдорожчі предмети, викрадені з музеїв і галерей України. В основу рейтингу ліг Каталог вкрадених цінностей, який у березні 2010 року видала Державна служба контролю за переміщенням культурних цінностей через державний кордон України за фінансової та експертної підтримки Гільдії антикварів України. В основу каталозі лягла база даних МВС.

Полотна Ерделі увійшли у п’ятірку найдорожчих викрадень

У каталозі понад 1 тис. предметів – картини, скульптури, монети, рідкісні видання та інші раритети, викрадені з державних і приватних колекцій за десять років. Видання покликане допомогти з розшуком зниклих речей – його вже передали на митницю, Міністерству внутрішніх справ, Службі зовнішньої розвідки, Міністерству закордонних справ.

Журнал Корреспондент за допомогою фахівців з Гільдії антикварів вибрав найдорожчі і такі, що представляють найбільшу художню цінність предмети з Каталогу.

Перше місце в списку посіло полотно італійського художника Мікеланджело Мерізі Караваджо Взяття Христа під варту або Поцілунок Іуди (1573-1602). Воно було викрадено з Одеського музею західного і східного мистецтва в ніч з 31 липня на 1 серпня 2008 року. Його оцінюють у $ 100 млн.

На другому місці – пара картин Івана Айвазовського Морський пейзаж з вітрильником, Морський пейзаж з човном. (Пара). Полотна були викрадені 1 серпня 2006 з приватної колекції жителя міста Львів. Вартість – близько $ 200 тис.

Третій і четвертий рядки посідають дві роботи Альберта Ерделі – Пейзаж у саду і Натюрморт з флокси. Обидві картини були викрадені 17 вересня 2004 з приватної колекції жителя міста Ужгород Закарпатської області. Їхня вартість – близько $ 70 тис. за кожну.

Замикає першу п’ятірку колекція монет часів Золотої Орди (5 000 одиниць) із золота, срібла і міді. Вона була викрадена 4 листопада 2006 з приватної київської колекції. Вартість – до $ 50 тис.

Далі в списку найбільш цінних культурних предметів, які були вкрадені в Україні за останні десять років, йдуть:

6. Монета Петровський рубль, 1724, срібло. – Вкрадена 2 лютого 2002 з Путивльського краєзнавчого музею – вартість – до $ 10 тис.

7. Пам’ятник Володимиру над Дніпром. 1972 рік. (Василь Непийпиво) – 1 лютого 2009 року з Кмітовського музею образотворчого мистецтва імені І. Д. Буханчука – близько $ 10 тис.

8. Інтер’єр з шафою для посуди (з серії Інтер’єри Полісся). XX ст. (Тетяна Яблонська) – 1 лютого 2009 року з Кмітовському музеї образотворчого мистецтва імені І. Д. Буханчука – близько $ 10 тис.

9. Червоний кут (з серії Інтер’єри Полісся). XX ст. (Тетяна Яблонська) – 1 лютого 2009 року з Кмітовського музею образотворчого мистецтва імені І. Д. Буханчука – близько $ 10 тис.

10. Два павичі. ХХ ст. (Марія Примаченко) – 22 червня 2006 з приватної колекції жителя с. Іванків, Київська обл. – До $ 10 тис.

11. Дикий горботрус. (Міфологічний сюжет. Жовтень). ХХ ст. (Марія Примаченко) – 22 червня 2006 з приватної колекції жителя с. Іванків, Київська обл. – До $ 10 тис.

12. Лісові панянки. ХХ ст. (Марія Примаченко) – 22 червня 2006 з приватної колекції жителя с. Іванків, Київська обл. – До $ 10 тис.

Детальніше про вкрадені в Україні найдорожчі і найцінніші предмети, про новий Каталог вкрадених цінностей і тому, як допоміг знайти шедеври старий каталог, а також про найгучніші випадках розкрадання раритетів у світі за останні 20 років читайте в новому номері журналу Корреспондент – № 12 ( 400) від 2 квітня 2010 року.

admin