Сонячний напій сонячного краю знову збере своїх поціновувачів на фестивалі вина

Як розповів Олександр Ковач, цього року по-іншому оцінюватимуть і нагороджуватимуть. Передбачається застосувати європейську систему оцінювання вин. Забір дегустаційних зразків проведуть за десять днів до фестивалю, а дегустаційна комісія на своєму засіданні 26 квітня підіб’є підсумки. Таким чином, на фестиваль уже будуть подані готові результати (оцінки та нагороди), які внесуть до буклета разом із прізвищами та контактними даними всіх учасників. Тобто вже з початку фестивалю його гості й учасники знатимуть, у кого з виноробів найкраща продукція. До того ж це дасть змогу відсіяти неякісні вина, тобто ті, що здобудуть найнижчий бал, від чого споживач тільки виграє, наголосив Олександр Ковач.

Замість 1-го, 2-го, 3-го місць, як це було раніше, вводиться 100-бальна система оцінювання якості вина. За набрані від 90 до 100 балів присуджуватиметься золота медаль, від 80 до 90 — срібна, від 80 до 70 — бронзова. На фестивалі не буде вин, які наберуть менше 50 балів. Тож організатори передбачають і таку можливість, що золотої медалі може не бути зовсім або ж їх буде кілька!

Метою фестивалю є популяризація закарпатського вина й розширення туристичної привабливості нашого міста та краю. Гостей буде чимало. У фестивалі візьмуть участь та виставлять свої вина найкращі приватні винороби Одещини, зокрема Інститут виноградарства та виноробства ім. Таїрова (буде окремий “винний” намет), виявили бажання приєднатися до нашого фестивалю винороби з м. Кошице (Словаччина) та з м. Токай (Угорщина), вина яких також можна буде дегустувати.

“Фішкою” фестивалю Олександр Ковач назвав аукціон “Букет переможців — 2010”, що вже мав успіх минулого року. Найкращі зразки вин (золота медаль) будуть купажовані в одній літровій пляшці. Торік за стартової ціни 200 грн. її продали за 600.

Олег Муртазін вважає фестиваль традиційним, (цього року він може отримати і статус міжнародного), а користь від нього очевидною. На фестивалі також буде представлено продукцію бджолярів, сироварів та вироби народних умільців. Відбудеться свято за підтримки корпорації свят “Не понял”. Туристичні фірми й агенції включили відвідини фестивалю до своїх туристичних маршрутів, побувають на фестивалі й відпочивальники з закарпатських оздоровниць. З огляду на те, що минулого року фестиваль “Сонячний напій” відвідали близько 20 тисяч людей ( у суботу після 13.00 вино вже випили і розкупили), організаторами було враховано низку минулорічних зауважень. Так, Олег Муртазін повідомив, що будуть встановлені 4 біотуалети, а за потреби їх кількість збільшать. Міцних напоїв, що не вписуються у зміст фестивалю, не буде.

Для бажаючих взяти участь у фестивалі Олександр Ковач зазначає свій контактний телефон: +38-050-77-00-861. Приходьте! Не пошкодуєте!

admin