Понад 440 учасників «Говерляни – 2010» здолали підйом на найвищу вершину України – засніжену Говерлу

Спеціально сформований потяг «Львів-Ворохта» доставив учасників у Карпати. Після інструктажу з техніки безпеки колона довжиною понад кілометр почала долати підйом, кут якого на окремих ділянках досягав 45 градусів.

О 13.15 над вершиною першим було піднято державний прапор. Слідом за ним над Говерлою замайоріли знамена Федерації Скаутів «Галицька Русь», Львівського державного університету безпеки життєдіяльності МНС України, Українського реєстрового козацтва, вимпели ряду підприємств, працівники яких взяли участь в сходженні.

На вершині відбулося віче, яке розпочалося з виконання учасниками гімну України. За усталеною традицією, хвилиною мовчання присутні вшанували всіх, хто загинув в горах. Президент Львівської обласної Федерації спортивного туризму Тарас Пахолюк та начальник штабу «Говерляни», директор Львівського альп-центру «Скеля» Михайло Сідоров привітали учасників з успішним сходженням.

Традиція проведення «Говерлян» була відроджена у 2004 році, коли сходження присвятили 190-ій річниці з дня народження Т. Шевченка і з того часу зимові сходження відбуваються вже вшосте.

ФС «Галицька Русь»

admin