Наприкінці квітня в Ужгороді стартує «Сакура Фест 2010»

Від самих перших днів «Сакура Фест» був задуманий як фестиваль покликаний , влаштувати організований вихід з зимової дипресії, прогулянками під цвітом сакури, показати що Ужгород здатний приймати та організувати культурні мистецькі акції справді міжнародного рівня. Тож, цього року в програмі Фестивалю – низка розважальних, мистецьких, екологічних та інших акцій, а саме:

Це посадка Алеї Сакур – започаткована ужгородцями минулого року на Православній набережній. До 2020 року, за нашим задумом, ця алея має стати найдовшою сакуровою алеєю в Європі.

«Чисте Місто» – акція, яка в 2009 році засвідчила, що активних і небайдужих людей в місті достатньо, аби навести в ньому лад. Акція охопила біля п’яти тисяч ужгородців, які прибрали місто, посадили квіти, вивезли понад 100 вантажівок сміття, аби гідно зустріти гостей, друзів та разом відчути неповторну святкову ауру Ужгорода під час цвітіння сакури.

«Вечори під сакурою» – серія заходів, де можна відчути камерність, драйв, коли можна побувати на прийомі у самого Графа Сакури, побачити театр, почути дитячий сміх, разом потанцювати та посміятися, насолодитися красою, серед якої нам поталанило жити.

І звичайно ж, концерт спеціально запрошеної зірки.

Трошки про допоміжні заходи фесту: Дитячий день, Сакура пленер, Фотоконкурс, Конкурс дитячого малюнку, виставка робіт вищезгаданих конкурсів , Лісова пісня – театру «Бавка», Замок Графа Сакура, карнавальна хода під сакурами, Рок – сакура.

Також, заплановано, що 13 травня у рамках фестивалю відбудеться концерт, організований Студією сучасного танцю “Бліц” за участі відомих українських колективів сучасної хореографії, а також фіналістів шоу “Танцюють всі – 2”. Сам “Бліц” презентує лише декілька танців, але всі ці танці – виключно прем’єрні. Серед цих постановок буде і промо нового бліцівського проекту – спектаклю, про який по місту вже давно ходять чутки.

В рамках Фестивалю відбудеться показ кінострічок легендарного всесвітньо відомого сербського кінорежисера боснійського походження Еміра Кустуріци (за погодження з автором) нагородженого Європейськими кінофестами, включаючи дві «Золоті пальмові гілки» фестивалю в Каннах^ У програмі: «Время цыган», «Андеграунд», «Чёрная кошка белый кот», «Жизнь как чудо», «Аризонская мечта».

Мета Міжнародного Фестивалю «СакураФест» – популяризувати Ужгород як мультикультурне європейське місто. Ми бачимо наше місто серйозним центром міжнародного туризму, здатним залучати гостей не тільки архітектурними пам’ятками та музейними колекціями, але й різноманітними культурними заходами та розвагами.

Заклавши ужгородську Алею Сакур, ми вже створили в Ужгороді нову визначну пам’ятку, унікальну за своєю суттю. Ми хочемо й надалі підтверджувати статус Ужгорода як міста сакур, розвиваючи традицію прикрашання міста японською вишнею й милування її цвітінням.

Сакури з’явилися в Ужгороді у 20-і роки ХІХ-ого століття, коли він став столицею підкарпатського краю. Тоді в Ужгороді був розбудований новий урядовий квартал, який тепер вважається за один з кращих зразків європейської адміністративної архітектури. Однію з прикрас нового кварталу стали сакури, саджанці яких були привезені чехословацькими ботаніками з Праги. Фахівці дійшли висновку, що закарпатський клімат є вельми сприятливий для плекання сакур.

Тепер Сакура є невід’ємною складовою життя більшості ужгородців. Наразі в Ужгороді росте понад тисяча японських вишень, при чому не лише в центрі, а в майже всіх районах міста.

Ми переконані, що щорічні Міжнародні Фестивалі «Сакура Фест» змінять наше місто. Такі заходи здатні залучити до Ужгорода незрівнянно більше кількість туристів, ніж зараз. Це, у свою чергу, дасть серйозний поштовх розвитку туристичного, ресторанного, готельного, сувенірного, розважального та ін. бізнесу в Ужгороді.

«СакураФест» народжений любов’ю до Ужгорода, любов’ю до прекрасного. Це свято, яке змінює наше ставлення до життя, до історії, до довкілля. І символом цих змін нехай стане започаткована першим фестивалем найдовша у Європі, в майбутньому, сакурова алея.

admin