На Закарпатті для участі в тестуванні зареєструвалося 9959 осіб

Загалом, у 2010 році 12518 школярів завершать навчання у середній школі. З них 7524 (60 відсотків) виявили бажання пройти зовнішнє незалежне оцінювання знань. Порівняно з минулим роком кількість бажаючих складати тести дещо зменшилась, – повідомили в управлінні освіти та науки облдержадміністрації.

З 15 грудня 2009 року в області функціонувало 22 пункти реєстрації осіб, які виявили бажання взяти участь у зовнішньому незалежному оцінюванні.
Найбільше випускників зареєструвалося для проходження тестування з історії України (7923), математики (4892) та географії (4127). Найменше – зареєструвалися на тести з французької (85) та іспанської (1) мов.

Серед цьогорічних нововведень – Українським центром оцінювання якості
освіти буде здійснено переклад тестових завдань мовами національних меншин. Також зміни полягають у тому, що цьогорічним абітурієнтам при вступі надано право подавати сертифікат якості освіти, виданий у 2008, 2009 або 2010 роках. При вступі буде регламентовано кількість вищих навчальних закладів і напрямків підготовки, куди абітурієнт може подати заяву. Цьогорічна квота – не більше п’яти вищих навчальних закладів України та трьох спеціальностей. Абітурієнтам на заочну форму навчання, які отримали освіту у 2007 році і раніше, цього року надано право вступати до вишів через тестування або за результатами вступних випробувань з конкурсних предметів. А ось бажаючі навчатися на денній формі обов’язково проходитимуть зовнішнє незалежне оцінювання.

admin