Міську СЕС лихоманить не через бактерії з вірусами…

Василь Петричко розповів, що за мировою угодою, укладеною між керівником обласної СЕС Вірою Чиж та Миколою Ващенком й затвердженою міськрайонним судом, останній був поновлений на роботі (за це Ващенко судився упродовж п’яти років). Однак рішенням Закарпатського обласного апеляційного суду цю угоду скасовано як незаконну. Таким чином Микола Впащенко на сьогодні є нелегітимним головним санітарним лікарем міста. Не зважаючи на це, керівництво облСЕС не поспішає виконувати рішення апеляційного суду. Василь Петричко змушений звернутися до правоохоронних органів, щоб вони дали правову оцінку такому реагуванню на судові ухвали.

Специфічною ця ситуація є також з огляду на звільнення самого Василя Петричка з роботи за… прогул. Насправді впродовж дня після виходу з лікарняного Василь Петричко ходив по кабінетах свого обласного керівництва, щоб дозволили йому зайти до робочого кабінету, де поміняли замок і закрили двері іншим ключем. Звільнення “за прогул” було зроблене з ігноруванням обов’язкового у таких випадках погодження з Головним Державним санітарним лікарем України, профкомом тощо. Наказ датований від 16.03.2010, а звільнили 16.02.2010. Наразі це оскаржується в інспекції з праці та в прокуратурі.

“Бактеороголічна лабораторія працювала, працює і буде працювати там, де вона зараз знаходиться, доки не будуть належно облаштовані нові приміщення, які виділені нам два роки тому. Відкрита ще у 1927 році, на сьогодні лабораторія не відповідає санітарно-гігієнічним нормам. Тільки через відсутність бюджету, а відтак фінансування реконструкція приміщень по вул. Грибоєдова загальмувала, але, думаю, ще у цьому році лабораторія матиме нове оснащення й необхідну для її роботи належну площу. На сьогодні це 130 квадратних метрів, а буде 650 разом із ще одною лабораторією, вірусологічною. Дійсно, старі приміщення баклабораторії були продані через аукціон за мого погодження й за умови надання їй нових сучасних приміщень. Зацікавлені сторони просто виривають із контексту потрібні їм слова, не повідомляючи правди до кінця”, — сказав Василь Петричко.

Слід додати, що за двадцятирічний період свого керівництва Микола Ващенко так і не спромігся документально оформити приміщення міської СЕС як на Київській набережній, так і по вул. Боженка (баклабораторія). На переконання Василя Петричка, кращої за Ужгородську міську СЕС в Україні годі пошукати. Він радить Ващенку замість піаритися у ЗМІ почати працювати спільно з міською владою, тому що Держбюджет коштів на СЕС не виділить, а міська влада вишукає їх із тих коштів, за які ці приміщення були продані.

Загальний кошторис реконструкції нових приміщень становить 1 млн. 800 тис. 800 тис. грн., необхідних для першого етапу реконструкції приміщень для баклабораторії, були виділені у грудні.

admin