Гаражні кооперативи можуть суворо покарати за те, що стали осередками антисанітарії

Свідомі ужгородці, яким властиве почуття відповідальності, цілими колективами долучаються до суспільно корисної праці. Так, студенти комерційного технікуму вже закінчують прибирання Слов’янської набережної. Активно підключилися до участі в місячнику благоустрою студенти ЗакДУ, які не обмежилися прибиранням парку Горького, а й взялися обслуговувати його впродовж року. Слід додати, що за завданням міського голови розроблений кошторис на електроосвітлення парку й придбання лавочок, які встановлять на паркових алеях, буде докладено зусиль для того, щоб ужгородці змогли тут відпочивати. Віктор Мартин подякував також за підтримку у проведенні місячника благоустрою керівництву та педагогічним й учнівським колективам ЗОШ №№ 1, 3, 5, 10. Не лишилися осторонь широкомасштабного весняного прибирання і в ДНЗ Ужгорода. Комунальні підприємства допомагали прибрати території біля храмів, облаштувати під’їзні шляхи, налагодити освітлення там, де освячуватимуться паски.

Натомість чимало приватних, акціонерних підприємств практично проігнорували заклик міської влади про проведення місячника благоустрою, до їх переліку можна віднести майже всі організації, розташовані по вул. Гагаріна. Залізничники обіцяли до 19 березня прибрати території від транспортного мосту до вокзалу, але так нічого і не було зроблено.

Начальник Департаменту міського господарства зауважив, що такий великий навчальний заклад, як УжНУ, досі жодним чином не підключився до прибирання територій біля факультетських корпусів та гуртожитків. Ректорові Вегешу слід рівнятися на вузи, де виховують своїх студентів, а не тільки ставити перед міською владою свої вимоги, наголосив Віктор Мартин і запросив заклад до співпраці.

З огляду на те, що наше місто конче має бути чистим та охайним ( хоча свідомість багатьох ужгородців, на жаль, далека від розуміння цього), після Великодніх свят муніципальна міліція разом із правоохоронцями, а також телемедійниками каналу “Тиса” проводитиме рейди й штрафуватиме, зокрема, керівників підприємств і закладів, безвідповідальних мешканців приватного сектора за злісне порушення правил благоустрою міста. Для того, щоб припинити ввезення й викидання сміття автотранспортом, буде залучатися транспортна служба, особливо на місцях розворотних майданчиків маршрутних автобусів, де організовуються стихійні сміттєзвалища. Віктор Іванович звернув увагу на те, що найбільш забрудненими є не ЖРЕРівські, а прибудинкові території кооперативних будинків та, на жаль, території деяких ОСББ. “З їхнього боку немає тої активної праці з утримання своїх прибудинкових територій, на яку ми сподівалися.”, — зауважив начальник Департаменту. Керівництво міського господарства також має низку суттєвих зауважень на адресу гаражних кооперативів, які часто-густо є осередками антисанітарії й розплідниками пацюків і безпритульних тварин, а тому налаштоване рішуче: результатами проведених рейдів може стати рішення про передачу територій гаражних кооперативів бізнесу.

З настанням весни значна частина ужгородців (дві третини в місті займає приватний сектор) працюють на своїх присадибних ділянках, у дворах, садах і виноградниках, а обрізане гілля виносять на вулицю і “забувають” про нього. Тому слід нагадати, що в розпорядженні Департаменту міського господарства є два трактори-утилізатори, а також про те, що за такі дії передбачені серйозні адмінштрафи. А оскільки весна пожвавила також ремонтні й будівельні роботи, то Віктор Іванович звернувся з застереженням: розпочато
серію рейдів з виявлення залишених на вулицях пиломатеріалів, куп піску, гравію, щебеню тощо. Муніципальною міліцією вже складені сотні протоколів і в разі, якщо впродовж тижня господарі не приберуть свої будматеріали, їх складуватимуть на комунальних підприємствах, а власників змусять сплатити штраф. “Інакше нам ладу у місті не навести”, — мотивує вимушеність таких заходів Віктор Мартин.

Практично проігнорували місячник благоустрою вчорашні політичні “бійці”, які красувалися перед виборами гучними закликами і заявами. Той же “Фронт Змін” зник, як лінія Арпада в Карпатах, а “фронтовиків” не видно у жодній корисній акції. Натомість Департамент готовий до співпраці, надати територію для догляду й утримання, де можна буде справою довести, що політичні лозунги й гасла не були лише порожнім звуком…

Пасхальними святами місячник благоустрою не закінчується. Після Великодня Департамент міського господарства започатковує разом із телеканалом “Тиса” програму “Чисте місто”, яка висвітлюватиме боротьбу з тими, хто найбільш засмічує Ужгород.

admin