17-18 квітня на Закарпатті відбулася кампанія “Сто міст, сто життів”

Згідно із розпорядженнями управління охорони здоров’я ОДА та відділу охорони здоров’я Міжгірської райдержадміністрації розроблено ряд заходів, спрямованих на поліпшення стану здоров’я населення, зменшення росту різних захворювань тощо.

За участі начальника відділу охорони здоров’я РДА Оксани Маршалик пройшли наради із медичними працівниками, головами сільських та селищної рад. Їх увагу було спрямовано на те, що не тільки медичні заходи дають ефект в досягненні загального здоров’я, бо фактично медицина займається лікуванням уже хворих.

У нинішній час урбанізації, комп’ютерної насищеності, неякісного харчування здорових людей майже не буває. Організм бореться із захворюваннями, наслідки яких залежать від величини резервів здоров’я, які слід шукати у здоровому способі життя. Саме на це наголосила начальник відділу охорони здоров’я РДА Оксана Маршалик і рекомендувала особливу увагу звернути на профілактичні заходи оздоровлення підростаючого покоління.

Зокрема, з керівниками міжгірського органу місцевого самоврядування — головою Василем Щурем та його заступником Василем Юриком розробили акцію “Здорове селище”, у рамках якої протягом року в Міжгір’ї пройшли профілактичні оздоровчі заходи як серед дорослого населення, так і учнівської молоді. А це — різні творчі конкурси, спортивні змагання, диспути, зустрічі з фахівцями за “круглим столом” тощо.

16 квітня за сприяння селищної ради та з ініціативи начальника відділу охорони здоров’я РДА Оксани Маршалик силами медичних працівників районної лікарні, студентів медичного коледжу на алеї в центрі селища було розгорнуто медичний намет, де фахівцями бажаючим безкоштовно проводилися скрипінгові обстеження на вміст цукру в крові та вимірювання артеріального тиску, консультативно-інформативна допомога з питань профілактики туберкульозу, ВІЛ-СНІДу, гепатитів В і С тощо. Глюкометрами та смужковими тестами забезпечило цей захід громадське товариство діабетиків.

З моменту встановлення намету біля медичних працівників скупчилися люди. Звичайно, одні з цікавості, інші, аби перевірити артеріальний тиск чи здати кров на наявність цукру. Вже на 10 год. 30 хв. обстеження в наметі пройшли понад 20 перехожих. Відділом охорони здоров’я спільно з громадським товариством діабетиків в травні заплановано такі акції провести у всіх населених пунктах району.

Подібні заходи свідчать, що наше здоров’я виходить за рамки медичної проблеми. Кожен з нас повинен сам дбати про стан свого здоров’я, вести здоровий спосіб життя і профілактику захворювань. А це значить — звертатися до медичних установ для проведення безкоштовних, всіх доступних і простих профілактичних обстежень.

Марія Рубець, “Верховина”

admin