Закарпатці відзначають 71-у річницю проголошення Карпатської України

Сьогодні на Закарпатті відзначають 71-у річницю проголошення Карпатської України. “15 березня 1939 в історії Срібної Землі (поетична назва Закарпаття), всієї України стало немеркнучою сторінкою мужності та героїзму кращих синів і дочок українського народу в боротьбі за соборну і незалежну Українську державу.

Керівники краю, правоохоронних органів, представники громадськості поклали квіти до пам’ятника Герою України, президентові Карпатської України Августину Волошину в Ужгороді. В обласному центрі також заплановано автопробіг вулицями міста і факельна хода до пам’ятника Августину Волошину.

Урочистості з нагоди 71-ї річниці Карпатської України відбуваються сьогодні і на святому для кожного закарпатця місці – на Красному Полі під Хустом, де у березні 1939-го відбувся найбільший бій захисників рідної землі з чужоземнми загарбниками. Сили були нерівні, і погано озброєні та вишколені студенти й гімназисти, вояки Карпатської Січі, не змогли протистояти регулярній армії. Багато молодих героїв полягли на полі бою або були розстріляні.

На Красному Полі сьогодні відбудеться мітинг-реквієм, учасники якого покладуть квіти до Пам’ятного Хреста на символічній братській могилі. Під вечір у Хусті – колишній столиці Карпатської України – відбудеться гала-концерт переможців відкритого фестивалю-конкурсу стрілецької пісні “Красне поле”.

Урочистості з нагоди 71-ї річниці проголошення Карпатської України відбуваються в ці дні у всіх містах і районах Закарпаття.

admin