Закарпаття розраховується за газ лише на 9,5 відсотка

Цим органам державної влади доручено провести колегії та наради для підбиття підсумків роботи підприємств ЖКГ під час опалювального сезону 2009 – 2010 років, аналізу всіх проблем та недоліків у роботі підприємств галузі. Підготовку ж до нового опалювального сезону потрібно розпочинати за двома напрямками: планування проведення ремонтних робіт і налагодження розрахунків за енергоносії.
“Завдання для всіх підприємств стовідсотково оплачувати поточні поставки енергоносіїв та розрахуватися з боргами 2010 року, накопиченими у січні-лютому, до початку нового опалювального сезону”, – наголосив Андрій Клюєв. А сама система платежів за енергоносії повинна запрацювати як годинник. Загалом цій тематиці буде присвячено спільне засідання уряду та місцевих органів влади.
Міністерства, відомства, державні компанії та місцеві органи влади повинні в найкоротші терміни налагодити внутрішні розрахунки за спожиті енергоносії. Ситуацію з внутрішніми платежами за природний газ розцінено як катастрофічну. Тому Андрій Клюєв доручив Мінпаливенерго, Мінфіну та НКРЕ спільно із обласними державними адміністраціями до вівторка напрацювати механізми розрахунків за газ та електроенергію.
Водночас голів обласних державних адміністрацій зобов’язано звільнити керівників житлово-комунальних підприємств, які допустили накопичення найбільших боргів за енергоносії, повідомляє прес-служба першого віце-прем’єр-міністра.
Нині слід підвищити відповідальність керівників усіх рівнів та вдосконалити систему контролю. І держава повинна відігравати активнішу роль у забезпеченні ефективності роботи комунального господарства, зокрема підприємств теплокомуненерго, які є найбільшими боржниками. А тарифна політика у цій галузі потребує вдосконалення на загальноукраїнському рівні.
Торік НАК “Нафтогаз України” реалізувала 38,2 млрд куб. м газу на суму 46,4 млрд грн, з яких оплачено лише 86,4 відсотка від вартості реалізованого, повідомив Андрій Клюєв. Заборгованість сягає 6,29 млрд грн. Значна її частина – борги підприємств теплокомуненерго (4,68 млрд грн – 74,52 відсотка). Частка заборгованості населення, бюджетних установ та організацій становила 14,5 відсотка, а промислових підприємств – трохи більше 10 відсотків (642 млн грн).
На початку поточного року значно погіршилася ситуація з платежами – рівень розрахунків скоротився до 61 відсотка. Всі категорії споживачів заборгували за природний газ за неповні три місяці вже 7,8 млрд грн. І знову підприємства теплокомуненерго – найбільші боржники: станом на 24 березня рівень розрахунків не дотягнув і третини, а заборгованість сягла 5 млрд грн.
Найгірший рівень розрахунків за газ мають теплопостачальні підприємства Луганщини – 8,3 відсотка, Житомирщини – 9,2, Закарпаття – 9,5, Кіровоградщини – 11,3, Харківщини -11,8 та Автономної Республіки Крим – 15,6 відсотка.
У поточному році за газ найбільше заборгували підприємства теплопостачання міста Києва – 1199 млн грн, Донецької -613, Дніпропетровської – 572, Харківської – 560 та Луганської областей – 256 млн грн.
Лише третина комунальних підприємств, які постачають теплову енергію, виконала попереднє урядове рішення про відкриття рахунків зі спеціальним режимом проведення розрахунків за спожитий газ. Урядовець доручив керівникам регіонів до вівторка забезпечити відкриття всіма підприємствами теплокомуненерго відповідних спеціальних рахунків. А контролюючим органам доручено провести перевірку причин незадовільної фінансової ситуації підприємств ЖКГ та поінформувати Кабінет Міністрів.
Ситуація з платежами за електроенергію є менш гострою, проте й тут є погіршення з початку року. Торік за неї сплатили 97,7 відсотка споживачів, а за січень-лютий поточного -всього 93. Найменший рівень оплати у Криму – 86,1 відсотка, містах Києві та Севастополі – відповідно 88,1 та 90,3 відсотка.

admin