Василя Вербищука накрило лавиною. Тіло рятувальника знайшли в ущелині на 9 день пошуків

Василь працював начальником Воловецького гірського пошуково-рятувального пункту. Увечері 15 березня вирушив шукати туристів.

— Троє сноубордистів заблукали в районі гір Великий Верх і Стій, — розповідає Федір Філіп з обласного управління МНС. — На їх пошуки вирушили четверо рятувальників. Очолив операцію Василь Вербищук. Він — досвідчений скелелаз, понад 30 років шукає туристів, знає в горах кожну стежку.

— Біля підніжжя гори рятувальники залишили Івана на варті, — каже Філіп. — Туристів шукали всю ніч. Аж раптом побачили вдалині вогник. Щойно кинулися туди, як пролунав тріск і покотилася снігова лавина. Трьох накрило снігом. Двоє молодших вибралися самостійно, а Вербищук зник. Колеги не шукали його самі, бо температура була мінус 24 градуси, навколо туман. Повернулися в загін за допомогою. Намагалися знайти його 30 рятувальників, та слідів не виявили. Заблукалих туристів вивели з гір — лавина їх не зачепила.

Василя шукали девять діб, – розповідає начальник загону Віктор Опаленик. – Кілька днів у гори не виходили, бо через потепління сходили лавини і була вірогідність, що снігові шапки накриють решту рятувальників.
Пошуки відновили вчора. Добре, що пригріло сонечко і сніг почав танути. Так вдалося помітити тіло”.

Рятувальника знайшли вчора увечері. Серед тих, хто шукав Вербищука був і його син Іван. Він теж працює у рятувальному загоні. Покійний лежав за 15 метрів від того місця, де за кілька діб до того рятувальники припинили пошуки. З-під снігу стирчала рука Вербищука. На допомогу рятувальникам із Волівця поїхав трактор. На ньому тіло покійного транспортували вниз.

Вербищук урятував кілька сотень туристів. Із дружиною розлучений. Має єдиного сина Івана.

admin