В Москві пікет в підтримку Димитрія Сидора

В акції взяли участь також представники русинського земляцтва і товариства друзів Карпатської Русі, повідомляє сайт ЄСМ.

Присутні звернулися до Президента України Віктора Януковича з вимогою припинити переслідування діячів русинського руху.

Як повідомляє “Росбалт”, захід пройшов під гаслами “Янукович – добий оранжизм!”, “Свободу Підкарпатській Русі!”, “Ні політичним репресіям на Україні!”, “Не суди, та не судимий будеш”.

“Продовження переслідування отця Димитрія Сидора – це усвідомлена оранжистів провокація проти Віктора Януковича”, – заявила координатор ЄСМ Наталія Макєєва.

Нагадаємо, 5 грудня Служба безпеки України звинуватила керівника асоціації “Сойм підкарпатських русинів” Дмитру Сидору у вчиненні злочину, передбаченого ч.1 ст.110 КК України ( “Посягання на територіальну цілісність і недоторканність України”).

В СБУ відзначають, що в ході розслідування зібрано достатньо доказів проти підозрюваного: встановлено, що Сидор не тільки закликав жителів Закарпаття до дій, які могли б порушити територіальну цілісність країни, але й роздавав агітпродукцію підривного характеру, зокрема, закликав до створення самоврядної територіальної одиниці під міжнародним контролем.

Як відомо, восени 2007 року активісти ЄСМ розгромили в Українському культурному центрі в Москві виставку, присвячену Голодомору в Україні в 1930-і роки. Раніше активісти ЄСМ спаплюжили державні символи України, встановлені на горі Говерла.

У серпні 2008 року ідеолог євразійського руху Олександр Дугін, який користується довірою у Кремля, заявив, що якщо Схід і Південь України “захочуть бути з нами […] ми будемо вимушені знехтувати територіальною цілісністю України”. Ряд православних анклавів на Західній Україні, що входять, за словами Дугіна, в “євразійську цивілізацію”, Росії “потрібно завоювати і тримати зубами”. Ідеолог ЄСМ вважає, що новий світовий порядок вишикується не “за результатами права”, а “за результатами сили”, і що “закон сили” зараз стає вище права.

admin