Ужгородська міська рада заборонить ЖРЕРам створювати перешкоди ОСББ

Громадські слухання, що пройшли 23 березня, ухвалили рішення створити при Ужгородській міській раді громадський дорадчий орган із повноваженнями підготовки рекомендацій щодо підтримки та вирішення проблемних і неврегульованих питань діяльності ОСББ — Громадську раду з питань розвитку ОСББ та реформування ЖКГ. Готовий проект розпорядження міського голови й положення про Громадську раду. До неї ввійдуть найбільш активні голови ОСББ з вищою освітою та знаннями українського законодавства, а також відповідальні спеціалісти Ужгородської міської ради (6 представників ОСББ та 5 представників міської ради). Визнано пріоритетним співфінансування ОСББ на період до 2014 року. На поточний рік передбачено 500 тис. грн., на наступний, 2011 рік — 1 млн. грн. Буде розроблений механізм спрощеної передачі у власність ОСББ прибудинкових територій, що наразі є досить болісним питанням, а також передбачено встановлення мораторію на продаж земель прибудинкових територій.

Ужгородська міська рада заборонить ЖРЕРам створювати будь-які перешкоди при передачі на баланс та обслуговування ОСББ будинків і прибудинкових територій. Як відомо, станом на сьогодні заборгованість по місту за утримання будинків та прибудинкових територій становить близько 13 млн.грн. Єдиний шлях ліквідації цієї заборгованості — керівники ЖРЕРів повинні вживати жорстких заходів до боржників, подавати на них позови в суди, не порушуючи вимоги законодавства про ОСББ, ставити при передачі умови, щоб з ними повністю розраховувалися боржники, наголосив заступник міського голови Володимир Химинець. Шляхом звернення до Ужгородського МРЕМу необхідно досягти безперешкодної реєстрації та взяття на облік встановлених ОСББ лічильників обліку спожитої електроенергії для коридорного освітлення й інших приміщень загального користування. На сьогодні Ужгородський МРЕМ зобов’язує ОСББ ставити загальні внутрібудинкові лічильники електроенергії й не пломбує встановлені лічильники на коридорне освітлення, прагнучи перекласти свою роботу й відповідальність за втрати електроенергії на об’єднання та нараховувати для ОСББ плату за загальнобудинковим лічильником при тому, що діє договір із кожним споживачем поквартирно. (Влітку 2008 року з цього питання відбулися наради в Мінжитлокомунгоспі, де було визнано, що така вимога підлягає відкликанню і, як наслідок, відмінено пп.3,6 Правил використання електроенергії, що вимагали встановлення загальнобудинкового лічильника. Однак замість цих пунктів було внесено інші зміни до Правил використання електроенергії, відтак їх затверджено постановою, згідно з якою теж вимагається встановлювати загальнобудинковий лічильник).

Під час слухань було презентовано навчально-методичний посібник для голів ОСББ, ЖБК, всіх власників житла “Організація та діяльність об’єднання співвласників багатоквартирного будинку”. Як повідомив начальник відділу муніципальних інновацій управління з питань інноваційних впроваджень, інвестицій та сталого розвитку міста Василь Марадик, посібник (а також газету “Твоє житло”) можна отримати безкоштовно, звернувшись у відділ.

Для довідки. У майже 3-мільйонному Києві створено 425 ОСББ, у 117-тисячному Ужгороді — 44. Три ОСББ створено на базі колишніх гуртожитків.

admin