Українці Угорщини урочисто відзначили роковини з дня народження Тараса Шевченка

Святкування розпочалися покладанням квітів до пам’ятника Кобзареві в Будапешті 9 березня на вул. Фьо,88 активістами громадських організацій Будапешта.

Українці Угорщини урочисто відзначили роковини з дня народження Тараса Шевченка

Про це повідомили в Державному самоврядуванні українців Угорщини.

Вдруге квіти лягли біля підніжжя монумента українському поету 20 березня. Вінки принесли Голова ДОСУУ і ТУКУ п. Я.Хортяні, Посол України в Угорщині Д.Ткач, представники Кабінету Міністрів Угорської Республіки, місцевих самоврядувань українців Будапешта, великих і менших міст Угорщини, де створені українські національні самоврядування, а також співробітник Інституту військової історії Угорщини Андор Біро.

Урочистий концерт з нагоди Шевченківських свят відбувся в Болгарському Домі. Серед почесних гостей заходу були Посол України в Угорщині Дмитро Ткач, Посол Республіки Білорусь Олена Купчена, завідуюча відділу у справах нацменшин Кабміну УР Еріка Немет, референт цього відділу Сільвія Кіш, заступники голови ДОСУУ, керівники місцевих самоврядувань українців та ін.

Присутніх привітали зі святом Голова ДОСУУ Я.Хортяні та Посол України в Угорщині Д.Ткач. Вони говорили про актуальність творів Тараса Шевченка в наші дні, про те, що поет все своє життя оспівував свободу і будив національний дух українців.

Низку Шевченківських поезів прочитали учні Недільної школи під керівництвом Надіїї Музичук. Чимало віршів Кобзаря лунало у доброму виконанні дітей, рідною мовою яких є угорська.

Перед слухачами також виступили співак Роман Меденці у парі з музикантом Вікторією Бернат. Угорський актор Роберт Гараї декламував вірш Т.Шевченка “До Основ’яненка” у перекладі Шандора Вереша. В’язанку українських народних мелодій зіграло тріо гітаристів у складі Михайла Вігули, Ференца Берната та студента Лондонської музичної академії Наукі Ікута. Молода українська співачка та композитор Яся (творчий псевдонім Іванни Проць, що мешкає в Угорщині) заспівала пісню “Не питай” з репертуару української рок-групи “Океан Ельзи”.

Запально танцювали на сцені український гопак учасники ансамблю “Веселка”, який діє за підтримки ТУКУ та ДОСУУ. Цей номер вони виконали спільно з колективом “Сонях” школи культури й мистецтва з Ужгорода (постановку здійснили заслужені працівники культури України Іван Пастеляк та Михайло Шуті).

Цікаву мистецьку програму привезли з собою до Угорщини Національний академічний оркестр народних інструментів України під керівництвом народного артиста України Віктора Гуцала. Творчість українських митців зачарувала публіку.

Наступного дня Шевченківське свято відбулося в місті Комаромі. Його організувало місцеве самоврядування українців на чолі з Юрієм Кравченком.

admin