У Чопі вперше за 20 років взялися за кронування дерев (ФОТО)

Такі роботи не проводились в місті вже майже 20 років, отож на сьогодні вони є, як ніколи, нагальними.

Обрізка дерев здійснюється силами комунального підприємства „Тиса” та службовців військової частини Т-0300. За командування Валерія Вівчарського військовослужбовці даної частини вже не вперше беруть активну участь у житті міста, та надають суттєву допомогу під час весняної толоки.

На сьогодні вже кроновано дерева по вул.Молодіжній. Надалі роботи проводитимуться по вул.Туриниці, Квітовій, Миру, Берегівській.

В своїй роботі комунальники керуються Наказом Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України № 105, згідно якого санітарне обрізання потрібно проводити щороку протягом вегетаційного періоду.

Наявність сухих гілок в кроні дерева, сучків на стовбурі на сьогодні не лише знижує декоративність рослин, але і таїть небезпеку облому при сильному вітрі, рясному снігопаді, обледенінні.. Великі сухі гілки можуть крити в собі серйозну небезпеку при падінні з великої висоти. Кронування і санітарне обрізання, при правильному виконанні, омолоджує крону та продовжує життя дереву.

Омолоджують дерева навесні, поступово протягом 2-3 років. Помірне та слабке омолоджування передбачає обрізання частини крони, а сильне – зріз крони до основи скелетних гілок. Здійснювати омолодження можна шляхом спилювання стовбурів дерев (особливо берези, верби, граба, клена, липи, тополі). Їх можна зрізати до самого пенька. Ця операція спричиняє швидкий і рясний ріст молодої порослі, з якої можна формувати одне – або багатостовбурне дерево.

Добре переносять обрізання липи, в’язи, тополі, осика, верби, яблуні, граб, бук, ясень пухнастий, ялина звичайна, туя західна^ погано — берези, горіхи, ясень звичайний, модрина, горобина звичайна, черемха, клен гостролистий, сосна, ялиця.

В комунальному господарстві міста не зупиняться лише на кронуванні дерев, а й продовдать висаджувати молоді дерева, кущі та оновлювати газони.

Міський голова Галина Цар запевнила, що зробить все для того щоб Чоп і надалі залишався охайним , чистим та зеленим містом.

«За останні чотири роки ми разом з спеціалістами «Тиси» проробили колосальну роботу по збереженню та відновленню зелених зон у місті. Колись отримали цю галузь у плачевному стані, вона жила своїм не контрольованим життям. Сьогодні все змінилось і ми щороку покращуємо результати по озелененню Чопа», — сказала Галина Цар.

admin