У Берегові пройшов Ярмарок професій за участі учнів шкіл та їхніх класних керівників

Захід був організований Берегівським міськрайонним центром зайнятості спільно з відділом освіти райдержадміністрації, а саме його завідувачем В.В.Лендєлом, представниками УжНУ, директорами та вчителями, учнями випускних класів угорськомовних шкіл випускних класів, які вирішили продовжувати навчання у вищих навчальних закладах. Захід проводився на угорській мові.
Зі вступним словом виступив директор цетру зайнятості Степан Медвідь, який коротко охарактеризував стан ринку праці в регіоні та районі зокрема, потребу в працівниках на підприємствах району та міста. Особливий акцент було зроблено на необхідності випускникам виважено приймати рішення щодо вибору майбутньої професії, враховувати при цьому тенденції на ринку праці, попит на представників окремих професій, перенасичення ринку праці деякими популярними серед випускників професіями. Він також звернув увагу на те, що на сьогоднішній день на підприємствах України не вистачає кваліфікованих інженерів, технологів виробництва, що сучасні роботодавці висувають додаткові вимоги до фахівців-претендентів на заміщення вакантних посад, а саме: володіння іноземними мовами, комп’ютерною, офісною технікою, програмними продуктами. Окремо було наголошено на дефіциті висококваліфікованих працівників робітничих професій, у яких на сьогоднішній день існує нагальна потреба на підприємствах міста, району, області.
Директор центру зайнятості ознайомив з інформацію про послуги, які надаються службою зайнятості для молоді.
Представники УжНУ, яких було запрошено на „Ярмарок професій”: викладач природничо-гуманітарного факультету з угорською мовою навчання Л.Л.Зубанич, доцент кафедри конституційного права та порівняльного правознавства юридичного факультету Ужгородського національного університету Л.Гомонай, методист гуманітарно-природничого факультету УжНУ А.Федак. Вони дали поглиблений аналіз роботи навчального закладу, розповіли про можливість щодо підготовки майбутніх висококваліфікованих спеціалістів, умови навчання, вимоги до майбутніх спеціалістів, перспективи затребуваних професій у майбутньому, документи, які необхідні при вступі до УжНУ.
Представники УжНУ розповіли про укладену угоду між університетом і відділом освіти Берегівського району про програму захищеності національних меншин ( можливості направлення на безкоштовне навчання на замовлення роботодавця (шкіл з числа випускників – сільських жителів). Направлення видається райвно за поданням директорів шкіл, з урахуванням потреби в кадрах.

admin