Румунські вчені пророчать Україні потужний землетрус з епіцентром у Карпатах

Про це попередили румунські фахівці.

За їхніми даними, після землетрусів на Гаїті і в Чилі небезпека нависла над так званою “зоною Вранча”, яка перебуває на кордоні України і Румунії в Карпатах.

Ця ділянка вже давала про себе знати в 1940, 1977, 1986 і 1990 роках.

За силою новий землетрус у “зоні Вранча” може бути сильнішим, ніж стихія 1977 року, тоді в Бухаресті загинули 15 тисяч осіб.

“Епіцентр буде глибоко в землі, і чим глибше – тим потужніше буде землетрус. Відчують його навіть у Москві”, – упевнений директор Румунського інституту фізики землі Георге Мермуряну.

Небезпека для України криється в її ґрунті. Магнітуда в 6 балів за шкалою Ріхтера на кордоні з Румунією може вилитися у вісім-дев’ять балів за дванадцятибальною шкалою, майже як на Гаїті.

Як повідомлялося, 27 лютого в Чилі, в 115 кілометрах на північ від міста Консепсьйон, на глибині 55 кілометрів стався землетрус магнітудою 8,8. Місцеві ЗМІ називають те, що сталося стихійним лихом найсильнішим за останні 50 років.

Президент України Віктор Янукович навів як приклад Чилі, де “в результаті землетрусу і цунамі ВВП втрачено на 15%”. “І ця цифра збіглася з тим, що втратила Україна за останній рік. Так у нас не було ні цунамі, ні землетруси. Ось це цунамі пройшло в політиці Тимошенко Україною”, – сказав він.

За матеріалами: ТСН.ua

admin