Росія висилає генконсула Естонії

Москва вимагає залишити територію Росії генерального консула Естонії в Санкт-Петербурзі Расмуса Луні протягом двох тижнів.

Як повідомило МЗС РФ у понеділок, 1 березня, це рішення не пов’язано з професійною діяльністю дипломата і має “дзеркальний” характер. Раніше естонська влада відмовилася затвердити кандидата на посаду російського Генконсула в місті Нарва. Термін повноважень попереднього російського дипломата закінчився в лютому.

Москва оголосила, що вважає неконструктивною реакцію офіційного Таллінна. “Раніше ми пропонували естонській владі переглянути рішення щодо російського кандидата, не доводячи справу до виникнення конфліктної ситуації”, – йдеться в заяві російської дипустанови.

“Дуже шкода, що влада Естонії знову обрала неконструктивну лінію, нагнітаючи напругу в наших двосторонніх відносинах. Очевидно, що відповідальність за подію лежить на естонській стороні”, – наголошує МЗС РФ.

У відповідь Міністерство закордонних справ Естонії викликало Миколу Успенського, посла Російської Федерації в Таллінні, там йому висловили співчуття і протест у зв’язку з рішенням російського МЗС.

ТСН.UA

admin